Kalina koralowa, Viburnum opulus Roseum, C2
search
  • Kalina koralowa, Viburnum opulus Roseum, C2
  • Kalina koralowa, Viburnum opulus Roseum, C2
  • Kalina koralowa, Viburnum opulus Roseum, C2
  • Kalina koralowa, Viburnum opulus Roseum, C2

Kalina koralowa, Viburnum opulus Roseum, C2

22,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Kalina koralowa Roseum to dość duży krzew charakteryzujący się szybkim wzrostem i luźną koroną. Kalin koralowa to wieloletni krzew ozdobny o pokroju owalnym. Najpiękniejszą cechą Kaliny koralowej są bardzo duże śnieżnobiałe kwiatostany, które tworzą niezwykle ozdobne kule o średnicy 10 cm.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Kalina koralowa Roseum wieloletni krzew ozdobny o białych dużych kwiatach

Kalina koralowa Roseum to dość duży krzew charakteryzujący się szybkim wzrostem i luźną koroną. Kalina koralowa to wieloletni krzew ozdobny o pokroju owalnym. Najpiękniejszą cechą Kaliny koralowej są bardzo duże śnieżnobiałe kwiatostany, które tworzą niezwykle ozdobne kule o średnicy 10 cm. Liście zielone jesienią zmieniają barwę na szkarłatno purpurowy kolor. Są dość szerokie klapowane i powycinane.

Kwiaty rozwijają się na przełomie maja i czerwca. Zdarza się, że przekwitające kwiatostany lekko różowieją. Krzew dorasta do ok. 4 metrów wysokości i 3 metrów szerokości

Krzew ozdobny Kalina koralowa Roseum może być przycinany, nadaje się na żywopłoty formowane i luźne nasadzenia naturalistyczne.

Kalina koralowa Roseum ma dużo innych potocznych określeń - najpopularniejsza inna nazwa to Kalina Boule de Neige, Kalina Buldeneż oraz Kalina dubeltowa a nawet Kalina Koci Łeb!

Viburnum opulus Roseum - kalina jakie ma wymagania?

  • najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, choć dobrze radzi sobie także w półcieniu,
  • preferuje gleby żyzne, próchniczne i dość wilgotne o odczynie zasadowym,.
  • doskonale znosi mróz i miejskie zanieczyszczenia,
  • pamiętaj aby po kwitnieniu wykonywać cięcie regulujące,

Kalina koralowa Roseum jest łatwo rosnącym krzewem ozdobnym. Dobrze rośnie w glebie lekko kwaśnej i wilgotnej, najlepiej jeśli jest do ziemia żyzna i próchniczna. 

Pamiętaj, że miejsce słoneczne wpływa na lepsze i szybsze kwitnienie roślin ozdobnych. Posadź kalinę w miejscu słonecznym lub lekko pół cienistym a odwdzięczy się pięknymi kwiatami w ogromnej ilości.

Kalina koralowa Roseum - pielęgnacja

Kalina koralowa nie jest wymagającym krzewem.  Jest odporna na mróz, nie trzeba jej zabezpieczać na czas zimy. 

Kalinę lubią mszyce - pamiętaj o wykonaniu oprysku na szkodniki jeśli zauważysz te owady na roślinie ozdobnej.

Od wiosny stosuj nawożenie wieloskładnikowe do roślin liściastych. Pamiętaj również, że nie lubi suszy - w okresach bez deszczu podlewaj ja obficie.

Jakie sadzonki wysyłamy? 

Oferowane przez nas sadzonki roślin wysyłamy z naszej szkółki na Podkarpaciu w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2 . Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. W naszym sklepie zajdziecie Państwo wiele innych krzewów ozdobnych do ogrodu.

W trakcie sezonu odpowiednio przycinamy krzewy jest to konieczne dla ich odpowiedniego wzrostu.. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie sadzić i z czym komponować krzew ozdobny Kalina koralowa Roseum

Kalina Roseum doskonale sprawdza się w zieleni miejskiej - pięknie zdobi parki. Nadaje się do aranżacji w przydomowych ogrodach. Cudownie zdobi również brzegi zbiorników wodnych. Można ją sadzić zarówno w grupie, jak i pojedynczo.

Kalina nadaje się do nasadzeń naturalistycznych, możesz z niej stworzyć przepiękny naturalny żywopłot. Roślina ta jest szczególnie popularna w tradycyjnych wiejskich ogrodach.

16FC-35955
24 Przedmioty
Komentarze (0)