• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Oliwnik wąskolistny Elaeagnus angustifolia C2
search
  • Oliwnik wąskolistny Elaeagnus angustifolia C2

Oliwnik wąskolistny Elaeagnus angustifolia C2

19,90 zł
Brutto

Oliwnik do drzewo liściaste, przypomina wyglądem oliwkę. Ma pokrój malowniczy, nieregularny o zwisających pędach, dorasta do 3-5m. Młode liście białawe, starsze szaro-srebrzysto zielone. W czerwcu pojawiają się żółte, miododajne kwiaty

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Drzewo ozdobne do ogrodu - oliwnik wąskolistny - polska oliwka

Oliwnik do drzewo liściaste z rodziny oliwnikowatych, przypomina wyglądem oliwkę. Ma pokrój malowniczy, nieregularny o zwisających pędach, dorasta do 3-5m.

Zazwyczaj jego pień jest krzywy i powyginany. Młode liście białawe, starsze szaro, srebrzysto-zielone, skórzaste, długo utrzymują się na drzewie. W czerwcu pojawiają się pachnące, miododajne, żółte kwiaty

Starsze egzemplarze ok 5-letnie we wrześniu, październiku wytwarzają żółte, kuliste owoce. Są one jadalne, jednak nie są zbyt smaczne. Ich główna zaletą jest to, że utrzymują się na Oliwniku aż do wiosny. Nie tylko zdobią ogród zimą ale są też pokarmem dla ptaków.

Roślina jest mało wymagająca, nie będzie potrzebować wiele Twojej uwagi. Oliwnik jest odporny i wytrzymały na trudne warunki. 

Oliwnik sprawdzi się do nasadzeń w ogrodach jak i przestrzeni miejskiej. Polecany do rekultywacji zniszczonych terenów miejskich.

 

Powiemy Ci co będzie najlepsze dla Oliwnika

  • stanowisko nasłonecznione.

  • przeciętna gleba ogrodowa, przepuszczalna 

Najlepiej czuje się w miejscu słonecznym, wtedy jego kwitnienie jest obfite. Jego wymagania co do gleby nie są wysokie, lubi podłoża suche, zasadowe, unikaj miejsc ciężkich, mokrych. Roślinie nie przeszkadza krótkotrwała susza. Oliwnik jest drzewem odpornym na zanieczyszczenia środowiska oraz dobrze znosi niską temperaturę

Wiosną dobrze jest przeprowadzić cięcie sanitarne, usunąć połamane pędy. W ciągu sezonu nie ma konieczności wykonywania przycinania, chyba że formujemy Oliwnik na  żywopłot. Bardzo dobrze znosi cięcie. 

 

Gdzie możesz posadzić Oliwnika?

Oliwnik pospolity swoje zastosowanie znajdzie w wielu ogrodach, parkach, jako nasadzenie miejskie, osiedlowe i krajobrazowe

Sprawdzi się także w ogrodzie naturalistycznym. Dzięki mocnym odrostom tworzy formę zarośla. Jego srebrne liście pięknie kontrastują np. z czerwonym perukowcem  i śliwami o bordowych liściach.

Oliwnik jest także rośliną zielarską, można wykonywać napary z liści, odwary z owoców jak i oleje z kwiatami.

248B-486C8_20220126130705
Komentarze (0)