Agrest biały INVICTA krzaczasty w doniczce c2
search
  • Agrest biały INVICTA krzaczasty w doniczce c2
  • Agrest biały INVICTA krzaczasty w doniczce c2
  • Agrest biały INVICTA krzaczasty w doniczce c2
  • Agrest biały INVICTA krzaczasty w doniczce c2

Agrest biały INVICTA krzaczasty w doniczce c2

15,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

To odmiana agrestu jest stosunkowo nowa, jest warta uwagi, krzew rośnie dość silnie, tworząc kuliste rozłożyste korony. Odmiana Invicta jest odporna na mączniaka amerykańskiego i na złe warunki atmosferyczne. W smaku orzeźwiające, kwaskowate, bardzo smaczne z dużą zawartością witaminy C.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Agrest INVICTA krzew o pysznych owocach krzaczasty

To odmiana agrestu jest stosunkowo nowa, jest warta uwagi, krzew rośnie dość silnie, tworząc kuliste rozłożyste korony. Odmiana Invicta jest odporna na mączniaka amerykańskiego i na złe warunki atmosferyczne. Cechą charakterystyczną są długie i mocne kolce.

Owoce są średniej wielkości żółto-zielonkawe, owocuje bardzo obficie po połowie lipca. W smaku orzeźwiające, kwaskowate, bardzo smaczne z dużą zawartością witaminy C. 

Agrest biały INVICTA jakie ma wymagania  uprawy

Najlepiej rośnie na glebach żyznych, przepuszczalnych. Warto jednak zadbać o odpowiednią wilgotność podłoża. Lubi miejsca mocno nasłonecznione i kiedy rośnie w miejscu o silnym nasłonecznieniu, wydaje smaczniejsze owoce. 

Cechuje go duża odporność na niskie temperatury otoczenia. Idealna odmiana towarowa. odporny na kłopotliwego mączniaka amerykańskiego. Idealna odmiana do uprawy amatorskiej.

Wymagania:

żyzne gleby ogrodowe

gleba przepuszczalna umiarkowanie wilgotna

miejsca nasłonecznione

Agrest Invicta zastosowanie

Bardzo plenna idealna odmiana do przetwórstwa spożywczego; soki, dżemy i mrożonki. Jest doskonałym owocem na kompoty i słodkie wypieki. Agrest jest lubianym owocem do zjedzenia prosto z krzaka.

Agrest Invicta nawożenie i pielęgnacja

Nawożenie agrestu rozpoczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego. 

Do nawożenia stosujemy nawozy organiczne i mineralne przeznaczone do drzewek i krzewów owocowych. Do nawożenia możemy również stosować obornik i kompost.

Przycinanie krzewów agrestu rozpoczynamy wczesną wiosną. Cięcie krzewu agrestu polega na usuwaniu pędów wyrastających od środka korony, wszystkie pędy, które się płożą po ziemi i krzyżują należy wyciąć. Pamiętaj aby obciąć agrest zanim wypuści liście.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki agrestu z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu i będzie szybko owocował.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h.  Wysyłana sadzonka ma 30 do 50 cm.

Placek agrestowy - sprawdź nasz rodzinny przepis na pyszne ciasto z owocami

Składniki:

4 szklanki mąki

1,5 szklanki cukru lub 1 szklanka erytrolu

1 szklanka oleju

1 szklanka mleka w temp. pokojowej

4 jajka najlepiej wiejskie

4 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia

pół kilograma agrestu

cukier puder do posypania po upieczeniu

Wykonanie ciasta:

Całe jajka ubić z cukrem lub erytrolem, dodawać olej i ciągle ubijając dodawać mleko, nadal mieszać i dodawać mąkę z proszkiem do pieczenia.

Gotowe utarte ciasto wylać na blachę i obficie posypać agrestem. Piec w temperaturze 190 stopni przez 40 - 50 min. Po upieczeniu posypać cukrem pudrem. Życzymy smacznego!

 

 

9A59-905B3_20220127161225
20 Przedmioty
Komentarze (0)