• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Ilex crenata, Ostrokrzew karbowanolistny Golden Gem C3
search
  • Ilex crenata, Ostrokrzew karbowanolistny Golden Gem C3
  • Ilex crenata, Ostrokrzew karbowanolistny Golden Gem C3
  • Ilex crenata, Ostrokrzew karbowanolistny Golden Gem C3
  • Ilex crenata, Ostrokrzew karbowanolistny Golden Gem C3

Ilex crenata, Ostrokrzew karbowanolistny Golden Gem C3

32,90 zł
Brutto

Ostrokrzew karbowanolistny jest niskim karłowatym krzewem zimozielonym. Dorasta do 60cm wysokości i około 1m szerokości. Liście ma owalne, błyszczące, nie kłujące, skórzaste. Nowe liście w kolorze żółto złotym, starsze natomiast złoto zielone.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Ostrokrzew Golden Gem niski zimozielony krzew do ogrodu

Ostrokrzew karbowanolistny jest niskim karłowatym krzewem zimozielonym. Dorasta do 60cm wysokości i około 1m szerokości. Liście ma owalne, błyszczące, nie kłujące, skórzaste. Nowe liście w kolorze żółto złotym, starsze natomiast złoto zielone. Rozrasta się w owalny krzew. Nadaje się na obwódki i do formowania. Nie zrzuca liści na zimę. Jest niezwykle dekoracyjną odmianą zimą.

Jak uprawiać Ostrokrzew Golden Gem w ogrodzie ?

Ostrokrzew jest krzewem łatwym w uprawie, nie ma specjalnych wymagań pielęgnacyjnych i poradzi sobie w wielu warunkach środowiskowych. Dobrze znosi niskie temperatury. Lubi stanowiska półcieniste lub cieniste. najlepiej rośnie w żyznej bogatej w próchnicę glebie. Gleba powinna być przepuszczalna bez zastoisk wodnych.

  • półcieniste lub całkowicie zacienione

  • wilgotnej

  • żyznej

  • przepuszczalnej, lekkiej

Jak sadzić Ostrokrzew Golden Gem ?

Przygotowanie odpowiedniego podłoża dla Ostrokrzewu to klucz do dobrego wzrostu. Przed posadzeniem krzewu glebę, należy  przygotować w tym celu wymieszaj podłoże z kompostem lub obornikiem. Sadzimy Ostrokrzew o kilka centymetrów głębiej niż był w pojemniku. Po posadzeniu obficie podlewamy i lekko ugniatamy. Następnie ściółkujemy powierzchnię do tego najlepiej sprawdzi się kora sosnowa. Ten wieloletni krzew ozdobny sadzimy od wiosny do jesieni.

Nawożenie Ostrokrzewa karbowanolistnego

Ważnym etapem pielęgnacji Ostrokrzewów jest ich nawożenie. Stosujemy nawozy przeznaczone do roślin ozdobnych/liściastych, zgodnie z informacją od producenta. Jeśli wybieramy nawóz długodziałający wystarczy zastosować go raz w sezonie. Przy nawozach standardowych zabieg powtarzamy, pierwsza zasilenie przeprowadzamy wiosną a ostanie nie później niż koniec lipca. 

Brak odpowiedniego poziomu azotu w podłożu powodować może żółknięcie i zmniejszenie liści. Niedobór potasu objawia się ciemnieniem i matowieniem liści. Natomiast brak potasu można zaobserwować w momencie gdy liście żółkną od  wierzchołka i zwijają się ku górze.

Przycinanie Ostrokrzewa Golden Gem

Odmiana Golden Gem dobrze znosi cięcie, potrafi szybko się regenerować.  Nadaje się do formowania kul i niskich żywopłotów/obwódek. Cięcie wykonujemy od wiosny do końca lata.

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Ostrokrzewu z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 3 litrów - C3. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Nasze sadzonki ostrokrzewu są gęste, kilku pędowe.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. 

Paczki z roślinami wysyłamy prosto ze szkółki już w 24h na całą Polskę.

Gdzie posadzić Ostrokrzew karbowanolistny Golden Gem ?

Odmiana Golden Gem świetnie sprawdzi się w wielu ogrodach. Doskonale rośnie na trudnej w utrzymaniu rabaty, gdzie inne rośliny nie miałyby szansy na przetrwanie ze względu na cień.

Ta odmiana Ostrokrzewu preferuje stanowiska cieniste i glebę wilgotną, więc świetnie sprawdzi się na problematycznych rabatach. Swoje zastosowanie znajdzie także w parkach czy ogrodach miejskich.

Doskonała odmiana na wrzosowiska i do kompozycji z iglakami. Nadaje się do kompozycji w donicach na tarasie.

 

B064-530F2_20220128131845
Komentarze (0)