Rojnik Sempervivum hybridum ROSA MADCHEN C1
search
  • Rojnik Sempervivum hybridum ROSA MADCHEN C1

Rojnik Sempervivum hybridum ROSA MADCHEN C1

12,90 zł
Brutto wiosna 2024
Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Rojnik - odporny na suszę

Rojnik to wyjątkowo atrakcyjna roślina, nie tylko ze względu na oryginalny wygląd ale przede wszystkim na wysoką odporność na suszę.

W naszym sklepie, znajdziecie wiele różnorodnych rojników, które zachwycają kolorami a sadzone wspólnie tworzą ciekawe kompozycje. Mogą zdobić skarpy, słoneczne rabaty jak również bardzo dobrze rosną w doniczkach

Rojnik składa z regularnych rozet złożonych z mięsistych liści, które magazynują wodę. Roślina wokół wytwarza rozety potomne, które przylegają blisko do siebie. Tak specyficzna budowa pomaga im przetrwać dłuższe okresy bez wody. 

Rojniki są bardzo popularne w naszych ogrodach, szczególnie w ostatnim czasie kiedy lata są bardziej upalne i suche. 

Rojnik Rosa Mädchen - roślina na skalniak

Rosa Mädchen to oryginalna odmiana rojnika. Tworzy niskie, szaro-różowe rozety o średnicy ok 8cm. Środkowa część wyróżnia się różowym kolorem a zewnętrze liście są szare. 

Dodatkową funkcją ochronną są delikatne włoski, którymi pokryta jest cała roślina- stanowi to dodatkową barierę przed utrata wody.

Rojnik - wymagania

  • stanowiska nasłonecznione
  • przeciętna gleba ogrodowa 
  • podłoże suche, przepuszczalne
  • unikajmy nadmiaru wody

Rojniki najlepiej sadzić w miejscu nasłonecznionym, nie przeszkadza im bezpośrednie słońce. Wówczas ich liście nabierają pięknych barw. Rośliny są tolerancyjne co to podłoża, najlepiej rosną w suchych, piaszczystych glebach, ważne aby unikać podmokłych, ciężkich ziem. 

Rojnik - roślina do sadzenia w słońcu

Rojnik to wyjątkowa roślina, która sobie bardzo dobrze radzi w pełnym słońcu. Wodę magazynuje w liściach, dzięki temu nie wymaga tak częstego podlewania jak inne rośliny . 

Jakie rośliny wysyłamy? 

Sadzonki rojnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra- C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, wynika to z różnego czasu wegetacji rośliny. 

Rojnik Rosa Mädchen - roślina do ogrodu i do donicy

Rojnik to bardzo dobra propozycja do sadzenia w ogrodach skalnych, między kamieniami. Ich oryginalny wygląd bardzo dobrze wpisuje się styl japońskich ogrodów.

Rośliny o tak małych wymaganiach możemy posadzić przy murach, wzdłuż ścieżek na skarpach. 

Rojniki spiszą się dobrze jako rośliny okrywowe w mocno nasłonecznionych rabatach czy na zielonych dachach.

477C-286E4
15 Przedmioty
Komentarze (0)