Hortensja drzewiasta Hydrangea arborescens ANNABELLE C2 GĘSTA
search
  • Hortensja drzewiasta Hydrangea arborescens ANNABELLE C2 GĘSTA
  • Hortensja drzewiasta Hydrangea arborescens ANNABELLE C2 GĘSTA
  • Hortensja drzewiasta Hydrangea arborescens ANNABELLE C2 GĘSTA
  • Hortensja drzewiasta Hydrangea arborescens ANNABELLE C2 GĘSTA
  • Hortensja drzewiasta Hydrangea arborescens ANNABELLE C2 GĘSTA

Hortensja drzewiasta Hydrangea arborescens ANNABELLE C2 GĘSTA

35,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Odmiana ‘Annabelle’ to wieloletni krzew ozdobny o zjawiskowych kwiatach, które przykuwają wzrok. Krzew o luźnym, kulistym pokroju dorasta do 1-1,5m wysokości.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Hortensja drzewiasta - Liściasty krzew ozdobny

Hortensja drzewiasta jest bardzo popularnym wieloletnim, krzewem ozdobnym. Naturalnie występuje we wschodnich rejonach Ameryki Północnej. W polskich ogrodach spotykamy odmianowe rodzaje Hortensji drzewiastej. Potocznie nazywana jest również hortensją drzewiastą czy krzaczastą.

Cechą charakterystyczną tego rodzaju hortensji są jej ogromne kuliste kwiatostany, w odróżnieniu od stożkowatych hortensji bukietowych. Puchate kule składają się z kwiatów płodnych i większych płonnych, które całości nadają objętości. 

Hortensja drzewiasta to mało wymagający kwitnący krzew ozdoby. Nie potrzebuje wielu zabiegów pielęgnacyjnych, jedynym koniecznym jest odpowiednie przycięcie krzewu.  A jego główną zaletą jest pełna mrozoodporność. Kwitnie na pędach jednorocznych co zapewnia coroczne i obfite kwitnienie. 

 

Hortensja drzewiasta ANNABELLE - ozdobny krzew 

Odmiana ‘Annabelle’ to wieloletni krzew ozdobny o zjawiskowych kwiatach, które przykuwają wzrok. Krzew o luźnym, kulistym pokroju dorasta do 1-1,5m wysokości. 

‘Annabelle’ charakteryzuje się niezwykle ogromnymi białymi kwiatami, które mogą osiągnąć nawet 25 cm średnicy.  Początkowo zakwita na zielono przechodząc do śnieżnej barwy. Ciemnozielone, szerokie liście stanowią piękne tło dla śnieżnobiałych kul. 

 

Hortensja drzewiasta - uprawa

  • stanowisko słoneczne, półcieniste 
  • gleba próchniczna, wilgotna, przepuszczalna
  • odczyn lekko kwaśny
  • umiarkowane podlewanie

Hortensja drzewiasta jest krzewem ozdobnym łatwym w uprawie. Najlepszym stanowiskiem dla niej będzie miejsce z rozproszonym słońcem. Bezpośrednie słońce może poparzyć jej liście  a posadzona w cieniu nie będzie mogła pięknie kwitnąć. Wymagania glebowe nie są wygórowane, wystarczy jej przeciętna gleba ogrodowa, lekko kwaśna, jednak nie jest to warunek konieczny. Ważne aby podłoże nie było zbyt ciężkie i gliniaste warto zapewnić przepuszczalną glebę. Unikniemy wówczas zastojów wody, których hortensja nie lubi. 

Młode rośliny warto popatrzeć pałkami lub podporami aby nie łamały się pod ciężarem kwiatów. 

 

Hortensja drzewiasta- podlewanie

Hortensja wymaga regularnego podlewania, szczególnie w okresie wzrostu i kwitnienia. Jest to bardzo ważne przy świeżo posadzonych roślinach. Dobrze jest podlewać hortensje wcześnie rano lub wieczorem, wtedy najlepiej chłonie wodę. Unikaj lania wody bezpośrednio na kwiatostany. Egzemplarze posadzone w donicy i w bezpośrednim słońcu mogą potrzebować więcej wody. Jeśli zauważysz, że liście stają się zwiędłe to znak, że podłoże jest zbyt wysuszone.

 

Hortensja drzewiasta - nawożenie

Odpowiednie nawożenie jest bardzo ważne aby hortensja mogła intensywnie kwitnąć. Do zasilenia krzewu stosuj nawozy wieloskładnikowe lub dobrze przefermentowany obornik czy kompost. Dobrym rozwiązaniem będą gotowe mieszanki, dedykowane dla Hortensji drzewiastej dostępne w sklepach ogrodniczych. Krzew wystarczy raz w roku zasilić nawozem, warto to zrobić wiosną.

 

Hortensja drzewiasta - zimowanie 

Ten rodzaj hortensji jest w pełni mrozoodporny, poradzi sobie również w zimniejszych rejonach kraju. Nie wymaga okrycia na zimę.

Hortensja drzewiasta kwitnie na pędach jednorocznych więc niskie temperatury nie przeszkadzają jej w zawiązywaniu pąków kwiatowych.

 

Hortensja drzewiasta - cięcie

Przycięcie hortensji drzewiastej jest konieczne aby mogła w pełni zakwitnąć. Cięcie przeprowadzamy wczesną wiosną, przed rozpoczęciem okresu wegetacji. Ścinamy wszystkie pędy ok 20cm nad ziemią, na wysokości 3-4 oczek. Wysokość cięcia zależy od ogólnego stanu krzewu. Tak radykalne cięcie pozwoli hortensji wypuści nowe mocne pędy i zakwitnie jeszcze pełniejszymi kwiatostanami.

 

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Hortensji drzewiastej z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Gdzie posadzić Hortensję drzewiastą ‘ANNABELLE’ ?

Hortensja drzewiasta znajdzie swoje zastosowanie w wielu aranżacjach w ogrodach przydomowych, na rabatach. Nadaje się do sadzenia pojedynczo jako soliter, np. na tle trawnika. Możemy hortensję wykorzystać do tworzenia luźnych żywopłotów.

Dobrze rośnie także w pojemnikach, dlatego pięknie będzie prezentować się na balkonie lub tarasie. 

 

Hortensja drzewiasta ‘ANNABELLE’ - aranżacje

‘Annabelle’ stworzy niesamowite kompozycje z kolorowymi bylinami np. werbena patagońska, bodziszek, tawułka Arendsa, floksy wiechowate

Duża różnorodność kolorów i rozmiarów odmian hortensji pozwoli Ci stworzyć ciekawe aranżacje.DFFA-3052D_20220907095309
18 Przedmioty
Komentarze (0)