Guzikowiec zachodni Cephalanthus occidentali C3
search
  • Guzikowiec zachodni Cephalanthus occidentali C3
  • Guzikowiec zachodni Cephalanthus occidentali C3

Guzikowiec zachodni Cephalanthus occidentali C3

22,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Guzikowiec zachodni to wyjątkowo dekoracyjny krzew do ogrodu. W czasie kwitnienia zachwyca białymi, puchatymi, kulistymi kwiatami. Krzew miododajny, przyjemnie pachnie, idealny na podmokłe tereny.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Guzikowiec zachodni - kwiaty jak puchate, białe kule

Wieloletni krzew ozdobny pierwotnie pochodzi z terenów Ameryki Północnej, rośnie na terenach Kanady i USA.

Rzadko spotykany krzew, ceniony przez kolekcjonerów. Guzikowiec jest krzewem o rozłożystym pokroju, dorasta do 1,5m wysokości.

Eliptyczne zielone liście pojawiają się na początku maja co zabezpiecza roślinę przed przymrozkami. Na jesień liście wybarwiają się na żółto.

Główną cechą charakterystyczną guzikowca są jego miododajne kwiaty, które pojawiają się od połowy lipca do września. Bardzo efektowne kremowo-białe kuliste kwiatostany o średnicy 2-4cm przyjemnie pachną.

Guzikowiec zachodni - mało wymagający krzew

  • stanowisko słoneczne
  • gleba żyzna, piaszczysto-gliniasta
  • wilgotne podłoże

Guzikowiec najlepiej czuje się w pełnym słońcu, wtedy jego kwitnienie będzie intensywniejsze. Krzew nie jest bardzo wymagający co do podłoża, ważne aby było dobrze wilgotne. Guzikowiec może być sadzony na terenach bagiennych, częściowo zalewowych. 

Guzikowiec zachodni - podlewanie

Bardzo ważne jest regularne podlewanie świeżo posadzonych krzewów aby mogły dobrze się zakorzenić. Guzikowiec preferuje miejsca wilgotne, dlatego jeśli gleba jest zbyt sucha warto zadbać o dobre nawodnienie.

Guzikowiec - nawożenie

Guzikowiec jest krzewem kwitnącym, więc dla obfitego kwitnienia warto go zasilać nawozem. Najlepszy będzie nawóz wieloskładnikowy lub kompost. 

Mrozoodporny krzew do ogrodu

Ozdobny, wieloletni krzew całkowicie mrozoodporny. Dobrze zimuje w naszym klimacie i nie wymaga okrycia na zimę. Kwitnie na pędach jednorocznych, dlatego niskie temperatury nie są mu straszne. 

Guzikowiec - cięcie

Krzew bardzo dobrze znosi cięcie, zagęszcza to jego pokrój i powoduje obfite kwitnienie. Przycinanie Guzikowca przeprowadzamy wczesną wiosną. W marcu ścinamy krótko wszystkie gałęzie, Guzikowiec wytwarza kwiatostany na pędach jednorocznych.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Guzikowca  z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 5 litrów - C5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie posadzić Guzikowca?

Krzew znajdzie swoje zastosowanie w wielu ogrodach. Bardzo ładnie wygląda sadzony w grupie po 3-4 sztuki. Sprawdzi się jako niski żywopłot. Pięknie prezentuje się przy oczkach wodnych, strumykach.

5A40-511B3
22 Przedmioty
Komentarze (0)