Dławisz okrągłolistny, Celastrus orbiculatus Diana C2
search
  • Dławisz okrągłolistny, Celastrus orbiculatus Diana C2
  • Dławisz okrągłolistny, Celastrus orbiculatus Diana C2

Dławisz okrągłolistny, Celastrus orbiculatus Diana C2

33,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Odmiana Diana to pnącze o okrągłych liściach i niezwykle dekoracyjnych owocach. Sprawdzi się świetnie do pokrycia wysokich ścian budynków, na ogrodzenie i obskurne murki. Dławisz okrągłolistny jest pnączem silnie rosnącym, wysokim - potrzebuje mocnych podpór.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Dławisz okrągłolistny Diana pnącze o ozdobnych owocach

Odmiana Diana to pnącze o okrągłych liściach i niezwykle dekoracyjnych owocach. Sprawdzi się świetnie do pokrycia wysokich ścian budynków, na ogrodzenie i obskurne murki. 

Dławisz okrągłolistny jest pnączem silnie rosnącym, wysokim - potrzebuje mocnych podpór. Jest łatwy w uprawie i nie ma specjalnych wymagań pielęgnacyjnych. Idealne pnącze do nasadzeń miejskich.

Dławisz okrągłolistny Diana wymagania i uprawa

To pnącze silnie rosnące, swym wzrostem osiągające do 12 m wysokości. Okrągłe liście w kolorze zielonym, jesienią zmieniają swą barwę na żółtą. Pnącze charakteryzuje się ozdobnymi owocami w kolorze żółto-czerwonym. Pojawiają się w październiku i utrzymują się aż do grudnia. Mogą stanowić pokarm dla ptaków.

Pnącze jest łatwe w uprawie i nie ma specjalnych wymagań. 

  • nasłonecznione lub półcieniste

  • tolerancyjne względem gleby

Dławisz jest odporny na czynniki miejskie i dobrze znosi niskie temperatury. Jest mrozoodporne i odporne na choroby i szkodniki.

Dławisz okrągłolistny Diana podlewanie

Dławisz nie wymaga regularnego podlewania, znosi nawet okresowe susze, jest idealną rośliną do nasadzeń na terenach miejskich i przy drogach.

Dławisz okrągłolistny Diana jak go nawozić 

Aby dławisz mógł się dobrze się rozwijać zalecamy odpowiednie nawożenie. Możemy wykorzystać nawozy wieloskładnikowe, dobrze rozłożony kompost. Najlepszym wyborem będą odpowiednie mieszanki nawozów do roślin liśiastych, stosowane według zaleceń producenta. 

Dławisz okrągłolistny Diana czy wymaga cięcia ?

Dławisz na ogół nie wymaga cięcia, jeśli chcemy ograniczyć jej rozmiary wtedy możemy ją przyciąć. Pamiętajmy, że takie cięcie wykonujemy wiosną.

Na wiosnę możemy przeprowadzić ciecie sanitarne, usuwając chore, zniszczone pędy. 

Dławisz okrągłolistny Diana zimowanie

Dławisz to całkowicie mrozoodporna roślina. Bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie, nie wymaga okrycia.

Kolejną jej zaletą jest odporność na choroby i zanieczyszczenia środowiska, jest to pnącze długowieczne. 

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki dławisza z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Sadzonki wysyłamy już w 24h na całą Polskę.

Gdzie posadzić Dławisz okrągłolistny Diana

Dławisz okrągłolistny swoje zastosowanie znajdzie w wielu ogrodach. Doskonale sprawdzi się jako roślina okrywowa. Może pełnić funkcję okrywową na murki, wysokie ogrodzenia (tworząc żywopłot), sprawdzi się jako dekoracja pnąc się po pergoli lub altanie.

PN-016
20 Przedmioty
Komentarze (0)