Kalina wawrzynowata, Viburnum tineke Red Spirit C2
search
  • Kalina wawrzynowata, Viburnum tineke Red Spirit C2
  • Kalina wawrzynowata, Viburnum tineke Red Spirit C2
  • Kalina wawrzynowata, Viburnum tineke Red Spirit C2

Kalina wawrzynowata, Viburnum tineke Red Spirit C2

25,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Kalina wawrzynowata Red Spirit to przepiękny zimozielony krzew ozdobny. Kwitnie zimą i jest ozdobą w ogrodzie i na tarasie cały rok. Dorasta do 1-1,5m wysokości.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Kalina wawrzynowata Red Spirit krzew ozdobny zimozielony

Śródziemnomorska piękność do Twojego ogrodu!

Kalina wawrzynowata Red Spirit  jest krzewem zimozielonym o pięknych ciemnych liściach, które w zimie nabierają lekko purpurowej barwy. W jesieni krzew ten zawiązuje pąki kwiatowe, są w różowym kolorze. W środku zimy na przełomie stycznia i lutego pojawiają się piękne pachnące lekko różowe kwiaty, w pełni rozkwitu kwiaty są białe i utrzymują się aż do wiosny!

Kwiaty rozwijają się na przełomie stycznia i lutego. Krzew dorasta do ok. 1-1,5 metrów wysokości i 1 metra szerokości. Krzew ma bardzo regularny kulisty, zwarty pokrój.

Krzew ozdobny Kalina wawrzynowata Red Spirit może być przycinany, nadaje się na żywopłoty formowane i luźne nasadzenia naturalistyczne. Jest szczególnie ozdobna zimą kiedy jej piękne kwiaty rozwijają się pośród ciemnozielonych liści.

Wiosenne cięcie kaliny wawrzynowatej pobudza jej wzrost i krzewienie się rośliny.

Kalina Red Spirit - warunki uprawy

  • najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, choć dobrze radzi sobie także w półcieniu,
  • preferuje gleby żyzne, próchniczne i umiarkowanie wilgotne,
  • pamiętaj aby po kwitnieniu wykonywać cięcie regulujące,

Kalina wawrzynowata jest łatwo rosnącym krzewem ozdobnym. Dobrze rośnie w glebie żyznej i umiarkowanie wilgotnej, najlepiej jeśli jest do ziemia próchniczna. 

Pamiętaj, że miejsce słoneczne wpływa na lepsze i szybsze kwitnienie roślin ozdobnych. Posadź kalinę w miejscu słonecznym lub lekko pół cienistym a odwdzięczy się pięknymi kwiatami w ogromnej ilości.

Kalina ‘Red Spirit’ - roślina odporna na mróz

Jest odporna na mróz, ale młode rośliny zabezpiecz przed susza fizjologiczną - w bezśnieżne zimy osłoń przed wiatrem i podlewaj jesienią. Kalina jest rośliną zimozieloną.

Od wiosny stosuj nawożenie wieloskładnikowe do roślin liściastych. Pamiętaj również, że nie lubi suszy - w okresach bez deszczu podlewaj ja regularnie.

Jakie sadzonki wysyłamy? 

Sadzonki kaliny z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie sadzić i z czym komponować krzew ozdobny Kalina wawrzynowata Red Spirit

Kalina wawrzynowata doskonale sprawdza się w ogrodach przydomowych, może rosnąć pojedynczo lub w grupach po kilka sztuk. Jest idealną rośliną na formowane żywopłoty.

Posadzona w donicach będzie zdobić cały rok a szczególnie zimą. Bardzo ładnie wyglądają na tarasach czy przy wejściu do domu. Nadaje się do nasadzeń naturalistycznych i bardzo dobrze komponuje się z trawami ozdobnymi.

16FC-35955_20230217151931
2 Przedmioty
Komentarze (0)