Nachyłek okółkowy Coreopsis verticillata Ruby Frost C1
search
  • Nachyłek okółkowy Coreopsis verticillata Ruby Frost C1

Nachyłek okółkowy Coreopsis verticillata Ruby Frost C1

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Nachyłek Ruby Frost to wieloletnia, kwitnąca, bylina. Charakteryzuje się pięknymi, ogromnymi kwiatami z rubinowo czerwonymi płatkami z białym obrzeżeniem. Nachyłek kwitnie od czerwca aż do późnej jesieni, dorasta do 50cm. Roślina miododajna.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Nachyłek okółkowy Ruby Frost - długo kwitnąca bylina

Nachyłek okółkowy to wieloletnia bylina, zaliczana do rodziny astrowatych. Pierwotnie wywodzi się z Ameryki Północnej, gdzie porasta suche i piaszczyste tereny. Obficie kwitnąca bylina o małych wymaganiach.

Odmiana Ruby Frost to nowość pośród nachyłków, charakteryzuje się pięknymi, ogromnymi kwiatami z rubinowo czerwonymi płatkami z białym obrzeżeniem. Jak sama nazwa wskazuje kwiaty wyglądają jak oszronione rubiny. Roślina tworzy półkolistą poduchę zielonych liści, którą w czasie długiego kwitnienia licznie pokrywają efektowne kwiaty.

Nachyłek Ruby Frost to roślina godna uwagi ze względu na bardzo intensywne i długie kwitnienie, które zaczyna się już w czerwcu i trwa do pierwszych jesiennych przymrozków. Nachyłek w czasie kwitnienia osiąga do 50cm wysokości i 45cm szerokości. Rozrasta się za pomocą podziemnych rozłogów, jednak nie jest rośliną ekspansywną.

Nachyłek jest niezwykle ciekawą byliną, jego wymagania są minimalne za to kwitnienie bardzo okazałe, dodatkowo Ruby Frost to odmiana miododajna, jest idealną rośliną dla bardzo pożytecznych owadów zapylających.

Nachyłek Ruby Frost - wymagania

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa

Nachyłek Ruby Frost to bylina o bardzo niskich wymaganiach, nie sprawia większych problemów przy uprawie. Do prawidłowego wzrostu potrzebuje miejsca słonecznego i przeciętnej gleby ogrodowej. Unikaj dla nachyłka gleb mokrych.

Nachyłek Ruby Frost - pielęgnacja

Nachyłek okółkowy nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, na wiosnę można zastosować wieloskładnikowy nawóz, jednak nie jest to konieczne do jego kwitnienia.

Warto usuwać przekwitłe kwiatostany, to przedłuża kwitnienie rośliny.

Nachyłek Ruby Frost - podlewanie

Bylina świetnie radzi sobie w czasie okresowej suszy. Ważne aby pamiętać o podlewaniu świeżo posadzonych egzemplarzy.

Nachyłek Ruby Frost - zimowanie

Nachyłek jest rośliną mrozoodporną i nie wymaga okrycia na zimę. Pamiętaj aby nie sadzić nachyłka w mokrym podłożu, nie lubi zimować w takich miejscach.

 Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Nachyłka z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra - C1. Wysyłamy zdrowe, dobrze ukorzenione sadzonki.

Byliny wiosną są odpowiednio przycinane - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy starannie, aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji, najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Rośliny w ciągu sezonu zmieniają swój wygląd dlatego, mogą się różnić od przedstawionych zdjęć.

 Gdzie i z czym możesz sadzić Nachyłka Ruby Frost?

Nachyłek to bardzo atrakcyjnie kwitnąca bylina, znajdzie zastosowanie w wielu przydomowych ogrodach w różnym stylu. Odpowiednia roślina do założeń naturalistycznych, ogrodów angielskich czy wiejskich.

Ruby Frost to obowiązkowa roślina kwitnącej rabaty, sprawdzi się również w uprawie w donicach i ozdobnych pojemnikach na słonecznych balkonach czy tarasach.

Nachyłek świetnie sprawdzi się jako kwiat cięty do kompozycji florystycznych.

Odmiana Ruby Frost bardzo dobrze będzie wyglądać w połączeniu z np. jeżówkami, werbeną patagońską, tawułkami Arendsa

D20D-239B7
15 Przedmioty
Komentarze (0)