• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

Powojnik, Clematis Polish Spirit C2 60-70

15,50 zł
Brutto

Pnącza obficie kwitnące - Powojnik ‘Polish Spirit’ 

Pnącza ozdobne z  kwiatów przepięknie wypełnią przestrzeń w każdym ogrodzie. Powojnik ‘Polish Spirit’ to Polska odmiana pnącza o obfitych kwiatach w kolorze purpurowym, które przepięknie prezentują się na tle zielonych liści. Powojnik swoje zastosowanie znajdzie jako roślina okrywowa, a także świetnie będzie piął się po drzewach i krzewach ozdobnych.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Pnącza obficie kwitnące - Powojnik ‘Polish Spirit’ 

Pnącza ozdobne z kwiatów przepięknie wypełnią przestrzeń w każdym ogrodzie. Powojnik ‘Polish Spirit’ to Polska odmiana pnącza o obfitych kwiatach w kolorze purpurowym, które przepięknie prezentują się na tle zielonych liści. Powojnik swoje zastosowanie znajdzie jako roślina okrywowa, a także świetnie będzie piął się po drzewach i krzewach ozdobnych. 

Powojnik ‘Polish Spirit’ - wymagania i uprawa

To silnie rosnąca i obficie kwitnąca Polska odmiana pnącza. Swym wzrostem osiąga 3-4 m wysokości. Pnącze jest charakterystyczne przede wszystkim ze względu na niebiesko-purpurowe kwiaty o średnicy około 9 cm. Kwiaty pojawiają się w czerwcu i utrzymują się aż do października. Świetnie komponują się z drobnymi liśćmi w kolorze ciemnozielonym - utrzymują się do późnej jesieni. 

Powojnik jest pnączem zdrowym, odpornym na wiele czynników zewnętrznych. 

Preferuje stanowisko:

  • nasłonecznione i półcieniste.

Rośnie w glebie:

  • przeciętna gleba ogrodowa

Powojnik jest odporny na zanieczyszczenia miejskie, bardzo dobrze znosi niską temperaturę. Zaleca się silne cięcie pnącza. 

Powojnik ‘Polish Spirit’ - zastosowanie

Polska odmiana pnącza świetnie sprawdzi się jako osłona np. na obskurne murki lub niezbyt atrakcyjne ogrodzenie. Doskonale będzie prezentować się na altanach, pergolach i ścianach budynków. Przepięknie wygląda również pnąc się po niewielkich krzewach i drzewach ozdobnych.

36AE-8591C
Komentarze (0)