Morwa czarna Morus nigra C3
search
  • Morwa czarna Morus nigra C3
  • Morwa czarna Morus nigra C3
  • Morwa czarna Morus nigra C3

Morwa czarna Morus nigra C3

29,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Morwa to duże drzewo o kulistej koronie,  liście duże szpiczaste. Owoce pojawiają się w lipcu, duże, podobne do jeżyny w fioletowo czerwone kolorze. Owoce doskonałe do zjedzenia prosto z drzewa.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Morwa czarna duże owocowe drzewo

Morwa to duże drzewo o kulistej koronie, liście duże szpiczaste i szeroko klapowate, na jednym drzewie liście młode i starsze różnią się wyglądem. Jesienią liście pięknie przebarwiają się na żółty kolor. Kwiaty niepozorne kremowe.

Owoce pojawiają się w lipcu, duże, podobne do jeżyny w fioletowo czerwone kolorze. Owoce doskonałe do zjedzenia prosto z drzewa, do wypieków, na dżemy i nalewki. Drzewo Morwy można formować dlatego nadaje się do każdego ogrodu.

Jakie wymagania ma Morwa czarna ?

Najlepsze podłoże dla Morwy to gleba przepuszczalna, piaszczysta o obojętnym pH. Najlepiej umiarkowanie wilgotna. Miejsca słoneczne. Morwy są odporne na choroby i szkodniki. Są drzewami długowiecznymi. Morwa biała jest samopylna, nie wymaga zapylaczy.

  • przepuszczalna piaszczysta
  • najlepiej obojętne pH
  • gleba umiarkowanie wilgotna
  • stanowisko słoneczne

Nawożenie i pielęgnacja 

Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi bądź naturalnym obornikiem doskonale wpływa na wzrost i zdrowotność Morwy białej.

Nawożenia Morwy tak jak każdego krzewu ozdobnego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni. 

Najlepiej stosować nawozy przeznaczone do drzew liściastych bądź drzewek owocowych. Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Czy drzewo Morwa czarna należy obcinać?

Gałęzie morwy skracamy corocznie, wiosną przed rozwinięciem się liści. Skracamy nawet o połowę długości.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Morwy czarnej z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 3 litrów - C3. Sadzonki są ukorzenione - nie z gruntu. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niej piękny okazy już w pierwszych latach po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Sprzedajemy dobrze ukorzenione sadzonki - nie z gruntu.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Gdzie posadzić Morwe czarna ?

Zazwyczaj morwy sadzi się jako pojedyncze drzewa zarówno w sadzie jak i w ogrodzie ozdobnym. Pięknie będzie wyglądać jako dominujące drzewo w ogrodzie, doskonała jako soliter.

Z powodzeniem z Morwy można posadzić żywopłot, rośnie szybko a cięta regularnie stworzy piękny parkan i dodatkowo zaowocuje.

Z drzewa Morwy można uformować drzewko bonsai, doskonale poddaje się cięciu.

20 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)