Róża pomarszczona jadalna, Rosa Rugosa C3
search
  • Róża pomarszczona jadalna, Rosa Rugosa C3
  • Róża pomarszczona jadalna, Rosa Rugosa C3

Róża pomarszczona jadalna, Rosa Rugosa C3

21,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Róża pomarszczona to krzew często spotykany w wielu ogrodach. Zaletą Róży pomarszczonej są dekoracyjne i niezwykle pachnące kwiaty, które kilkukrotnie zakwitają.  Krzew posiada również jadalne owoce o właściwościach odżywczych.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Krzew ozdobny do ogrodu Róża pomarszczona, jadalna

Róża pomarszczona to krzew często spotykany w wielu ogrodach. Zaletą Róży pomarszczonej są dekoracyjne i niezwykle pachnące kwiaty, które kilkukrotnie zakwitają. 

Krzew posiada również jadalne owoce o właściwościach odżywczych. Jest niezwykle łatwy w uprawie oraz odporny na wiele czynników. Swoje zastosowanie znajdzie nie tylko jako forma dekoracji w ogrodzie przydomowym, ale również w ogrodzie miejskim oraz w parkach. 

Płatki róży jadalnej, pomarszczonej uciera się z cukrem na konfiturę najlepszą do pączków i ciasteczek.

Róża pomarszczona - wymagania i uprawa

Jest to krzew wzrostem osiągający 1-2 m wysokości. Posiada niewielkie liście w kolorze jasnozielonym, opadające na zimę. Charakteryzuje się przepięknymi kwiatami w kolorze różowym, które wytwarzają kwiatową woń, wabią owady oraz zakwitają kilkukrotnie. 

Krzew posiada również owoce o właściwościach zdrowotnych. Kwiaty zakwitają od czerwca do sierpnia, zaś owoce pojawiają się w lipcu i utrzymują się aż do listopada. Krzew jest niezwykle łatwy w uprawie oraz odporny na wiele czynników zewnętrznych.

  • najlepiej rośnie i kwitnie na stanowiskach słonecznych i półcienistych
  • nie ma specjalnych wymagań względem podłoża,
  • wykazuje się bardzo dużą odpornością na mróz,
  • jest wytrzymała względem groźnych i uciążliwych chorób róż.

Jest odporny na mróz, okresową suszę oraz działanie zanieczyszczeń miejskich, dlatego świetnie sprawdzi się jako nasadzenie miejskie. 

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Róży pomarszczonej z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 3 litrów - C3. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Oferowane sadzonki róży pomarszczonej są obecnie przycięte i gotowe do sadzenia, zabieg ten zagęszcza roślinę aby w przyszłym sezonie pięknie kwitła. Wierzch bryły korzeniowej obsypany korą, co ogranicza wzrost chwastów.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciu, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wysyłki na terenie całej Polski realizujemy już w 24h. 

Gdzie posadzić Różę pomarszczoną? 

Róża pomarszczona znajdzie swoje zastosowanie w każdym ogrodzie przydomowym. Doskonale będzie prezentować się posadzona w pobliżu ogrodzenia, na rabatach. 

Sprawdzi się w parkach, ogrodach miejskich i ogrodach naturalistycznych, na wrzosowiskach oraz jako wyższa roślina okrywowa. Owoce Róży można wykorzystywać na przetwory, ze względu na właściwości zdrowotne. 

Ścięte kwiaty przepięknie będą prezentować w kompozycjach bukietowych.

Jest rośliną polecaną na naturalne żywopłoty, przepierzenia w ogrodach naturalnych, parkach i zieleni miejskiej.

 

6A9D-5345D
20 Przedmioty
Komentarze (0)