Ostrokrzew Ilex xaltaclerensis GOLDEN KING
search
  • Ostrokrzew Ilex xaltaclerensis GOLDEN KING
  • Ostrokrzew Ilex xaltaclerensis GOLDEN KING

Ostrokrzew Ilex xaltaclerensis GOLDEN KING

34,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Ostrokrzew Golden King to dekoracyjny krzew zimozielony do ogrodu. Krzew o dwubarwnych liściach, w maju i czerwcu pojawiają się białe kwiatuszki. Zimą krzew zdobią czerwone kuleczki.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Przepiękny zimozielony, dwubarwny krzew do ogrodu to Ostrokrzew Golden King

Kojarzysz ładnie błyszczące liście z czerwonymi kuleczkami ze świątecznych amerykańskich kartek pocztowych? Tak! to właśnie ostrokrzew! Niezwykle dekoracyjny zimozielony krzew do twojego ogrodu. Możesz posadzić go w formie żywopłotu lub formować z niego różne roślinne kształty. Urodą ostrokrzewu można cieszyć się przez cały rok.

Jego ciemnozielone dwubarwne, błyszczące liście są owalno eliptyczne i lekko kłujące ale nie odbiera mu to uroku. Wiosną, w maju i czerwcu pojawiają się drobne kremowe kwiatuszki. Następnie pojawiają się również dekoracyjne owoce - czerwone jagody, które świetnie prezentują się na tle błyszczących liści. Owoce utrzymują się całą zimę aż do wiosny. 

Ta odmiana Ostrokrzewu Golden King to krzew o pokroju piramidalnym, zimozielony, o gęstych, lekko ukośnie rozpostartych pędach. Potrafi rosnąć w jednym miejscu wiele lat, swym wzrostem osiąga około 1,5 m wysokości po 10 latach.

Ostrokrzew Golden King jest to odmiana żeńska, należy pamiętać, że niezwykle atrakcyjne czerwone korale są dla nas trujące.

Jakie wymagania ma Ostrokrzew Golden King ?

Ostrokrzew jest krzewem łatwym w uprawie, nie ma specjalnych wymagań pielęgnacyjnych i poradzi sobie w wielu warunkach środowiskowych. Dobrze znosi niskie temperatury. Możesz posadzić go zarówno w słońcu jak i półcieniu.  Najlepiej posadź go w lekkiej przepuszczalnej glebie, lubi wilgoć ale lepsze będzie podłoże zdrenowane. Odmiana ‘Golden King’ dobrze znosi cięcie, potrafi szybko się regenerować. 

Preferuje stanowiska:

  • stanowisko słoneczne lub półcieniste.
  • gleba wilgotna, przepuszczalna

Gdzie posadzić Ostrokrzew Golden King ?

Odmiana Golden King świetnie sprawdzi się w wielu ogrodach. Doskonale nadaje się jako soliter i tło dla ciemnozielonych roślin. Doskonale sprawdzi się w trudnej w utrzymaniu rabacie, gdzie inne rośliny słabo rosną.

Jeśli marzysz o pięknym, wytrzymałym żywopłocie jest to roślina dla Ciebie!

Ta odmiana Ostrokrzewu preferuje stanowiska cieniste i glebę wilgotną, więc świetnie sprawdzi się na problematycznych rabatach. Swoje zastosowanie znajdzie także w parkach czy ogrodach miejskich.

Idealnie nadaje się do formowania w kule i kule na pniu. Można stworzyć z nim interesującą kompozycję w donicy na tarasie.

Gałązki ostrokrzewu z czerwonymi koralikami dodaj do świątecznych kompozycji, wianków na drzwi.

 

4 Przedmioty
Komentarze (1)
Oceń