Trzmielina Fortunea, Euonymus fortunei Emerald'n Gold
search
  • Trzmielina Fortunea, Euonymus fortunei Emerald'n Gold

Trzmielina Fortunea, Euonymus fortunei Emerald'n Gold

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Niski, rozłożysty zimozielony krzew o eliptycznych dwubarwnych, zielono-żółtych liściach. Roślina o płożących pędach dorasta do 0,4m wysokości i 1,4m szerokości, bez problemu wpina się po pniach drzew, murach na długość nawet do 2-3m.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Trzmielina Fortunea - zimozielony krzew liściasty

Trzmielina Fortune’a to wieloletni, niewielki krzew płożący o dekoracyjnych liściach. Bardzo często wykorzystywany do wypełniania przestrzeni w ogrodzie.

Trzmielina Fortune’a to zimozielona krzewinka, która wytwarza długie, płożące lub wspinające się pędy. Swoim rozmiarem może osiągnąć od 2-5m długości, w zależności od odmiany. Może być wykorzystywana jako roślina okrywowa, potrafi się wspinać na podpory za pomocą elastycznych pędów

Trzmielina  Fortune’a to krzew niewątpliwie ozdobny z zimozielonych, eliptycznych liści. Istnieje bardzo wiele odmian różniących się kolorem. 

Trzmielina Fortune’a Emerald'n Gold - kolorowy krzew cały rok 

Emerald'n Gold to najpopularniejsza odmiana Trzmieliny Fortune'a. Niski, rozłożysty zimozielony krzew o eliptycznych dwubarwnych liściach. Zielone skórzaste liście z szerokim żółtym marginesem na jesień stają się purpurowo-różowe i zdobią ogród całą zimę.

Krzew o płożących pędach dorasta do 0,4m wysokości i 1,4m szerokości, bez problemu wpina się po kamieniach, pniach drzew, murach na długość nawet do 2-3m.

Trzmielina Fortune'a Emerald’n Gold - wymagania i uprawa

  • stanowisko słoneczne lub półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodnicza
  • umiarkowane podlewanie

Trzmielina Fortune'a to krzewy proste w uprawie, najlepiej czują się w jasnych miejscach o rozproszonym słońcu.Krzew jest bardzo tolerancyjny względem podłoża, poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej.

Trzmielina Fortunea - podlewanie

Trzmielina wymaga umiarkowanego podlewania, poradzi sobie z krótkotrwałą suszą. Jednak należy pamiętać o podlewaniu świeżo posadzonych krzewów, jest to konieczne aby roślina się zakorzeniła w ziemi.

Trzmielina Fortunea to roślina zimozielona, dlatego ważne jest podlewanie w okresie późno jesiennym aby zapewnić odpowiednią wilgoć na zimę. 

Trzmielina Fortunea - nawożenie

Krzew nie wymaga specjalnego zasilania. Wystarczy na wiosnę zastosować nawóz wieloskładnikowy

Trzmielina Fortunea - wytrzymałość

Krzew jest odporny na działanie zanieczyszczeń powietrza, dlatego doskonale sprawdzi się jako nasadzenie miejskie. Jest również odporny na niskie temperatury. 

Trzmielina Fortunea - cięcie

Trzmielina Fortunea bardzo dobrze reagują na przycinanie i formowanie. Cięcie przeprowadzamy początkiem marca, usuwamy martwe, chore pędy. Przycinamy nadmiernie wybujałe części. Cięcie spowoduje, że roślina wypuści nowe pędy co zagęści krzew.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Trzmieliny  z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 0,5 litrów - C 0,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

W sezonie odpowiednio przycinamy rośliny, jest to konieczne dla ich odpowiedniego wzrostu.  Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Sprawdź gdzie możesz posadzić Trzmielinę Fortune’a  Emeraldn Gold

Krzew doskonale sprawdzi się zarówno w ogrodzie o dużych rozmiarach, jak i nieco mniejszym. Idealnie wypełni rabaty, sprawdzi się w kompozycji z innymi krzewami, a także posadzony w grupie.

Posadzony pod koronami drzew może wspinać się na wysokość do 3 m lub pełnić rolę rośliny okrywowej, zalecana ilość na 1mkw to 2-3 sztuki. 

Bardzo dobrze sprawdza się w roli rośliny formowanej. 

Może służyć jako obwódki rabat czy ścieżek. Rozjaśni miejsca wokół jałowców czy żywotników zachodnich. Bardzo dobrze wypełni przestrzeń między kwitnącymi bylinami

Krzew świetnie sprawdzi się również sadzony w pojemnikach, dlatego może stanowić formę ozdoby na balkon lub taras.

7562-699E8
9 Przedmioty
Komentarze (0)