• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Krzewuszka cudowna, Weigela florida Candida C2 30-40
search
  • Krzewuszka cudowna, Weigela florida Candida C2 30-40
  • Krzewuszka cudowna, Weigela florida Candida C2 30-40

Krzewuszka cudowna, Weigela florida Candida C2 30-40

17,90 zł
Brutto

Pędy pokryte dużymi liśćmi w kolorze jasnozielonym. W czerwcu krzew obficie zakwita w dzwonkowate kwiaty w kolorze białym, z widoczną plamką o żółtej barwie. Kwiaty doskonale prezentują się na tle zielonych liści.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

 

 

Krzewuszka cudowna - krzew długo kwitnący

Krzewuszka cudowna to wieloletni krzew, cieszący się dużą popularnością wśród ogrodników. Nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych a pięknie zdobi ogród przez długi czas. Krzewuszka pochodzi z terenów Dalekiego Wschodu, naturalnie rośnie w Chinach, Japonii, czy na Półwyspie Koreańskim. Stworzono wiele odmian o przepięknych kwiatach ale również o ciekawym ulistnieniu

Krzewuszka ma wyprostowany i lekko rozłożysty pokrój może osiągnąć 2-3 m wysokości. Jednak występują też niższe odmiany, idealne do mniejszych ogrodów. Pędy krzewuszki są delikatnie łukowato wygięte, Na wiosnę pokrywają się barwnymi liśćmi, ich wygląd różni się w zależności od odmiany. Krzew od maja obficie kwitnie, kolor podłużnych dzwoneczków może być biały, różowy, czerwony, zależy jaką mamy odmianę. Często powtarza kwitnienie na jesień. 

 

Krzewuszka cudowna Candida - ozdobny krzew

‘Candida’ to odmiana Krzewuszki. Jest to wysoki krzew, swym wzrostem osiągający do 2,5 m wysokości, potrafi rozrastać się również na spore szerokości. Krzew o wyprostowanym pokroju, z lekko zwisającymi zewnętrznymi pędami. Pędy pokryte dużymi liśćmi w kolorze jasnozielonym. W czerwcu krzew obficie zakwita w dzwonkowate kwiaty w kolorze białym, z widoczną plamką o żółtej barwie. Kwiaty doskonale prezentują się na tle zielonych liści. Krzew jest łatwy w uprawie, nie ma specjalnych wymagań. 

 

Krzewuszka - uprawa

  •  stanowisko słoneczne, półcieniste

  • gleba przeciętna ogrodowa,

  • podłoże od kwaśnego po słabo zasadowe 
  • umiarkowane podlewanie

Krzewuszka jest bardzo prostym i tolerancyjnym krzewem w uprawieStanowisko może być słoneczne, wtedy będzie bujnie kwitnąć, w lekko ocienionym miejscu również sobie poradzi. Wymagania glebowe nie są wygórowane, przeciętnie żyzna gleba będzie odpowiednia. Najlepiej aby podłoże było przepuszczalne i średnio wilgotne. 

 

Krzewuszka - podlewanie

Świeżo posadzone sadzonki potrzebują regularnego podlewania aby móc w pełni się ukorzenić. Ważne w czasie wzrostu i kwitnienia krzewu utrzymywać stałą wilgoć podłoża. Egzemplarze posadzone w pełnym słońcu lub w pojemnikach mogą potrzebować więcej wody. 

 

Krzewuszka - nawożenie 

Krzewuszka jest krzewem kwitnącym dlatego jej nawożenie jest istotnym elementem pielęgnacji. Do nawożenia najlepiej stosować wieloskładnikowe mieszanki lub kompost. 

 

Krzewuszka - zimowanie

Krzewuszki są zaliczane do roślin mrozoodpornych. Jednak wietrzne bezśnieżne zimy mogą uszkodzić młode pędy. Dlatego warto wybrać miejsca osłonięte od wiatru. Dużą zaletą krzewuszek jest ich szybka regeneracja po przemarznięciu - wystarczy przyciąć dany pęd a krzew odpuści od nowa.

Młode krzewy warto okryć w bezśnieżne zimy.

 

Krzewuszka - cięcie

Krzewuszki dobrze znoszą przycinanie. Jednak cięcie przeprowadzamy umiarkowanie po przekwitnięciu, skracamy o 1/3 długości pęduPamiętaj, że Krzewuszka kwitnie na pędach zeszłorocznych. 

Na wiosnę usuwamy tylko pędy przemarznięte, chore czy uschnięte.  

 

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Krzewuszki z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

 

Gdzie posadzić Krzewuszkę ‘Candida’? 

Krzew znajdzie swoje zastosowanie w większości ogrodów. Doskonale sprawdzi się jako forma dekoracji na rabatach, a ze względu na odporność na zanieczyszczenia powietrza - krzew znajdzie swoje zastosowanie również w parkach i ogrodach miejskich.

 

Z czym dobrze będą wyglądać Krzewuszki?

Dobrym towarzystwem obok Krzewuszki będą krzewy liściaste np. berberysjaśminowiecperukowiecpięciornik.

Krzewuszki stworzą ciekawe aranżacje sadzone wspólnie z różanecznikamiazaliami japońskimipierisami.

5592-11964
Komentarze (0)