• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Zawciąg nadmorski, Armeria maritima Armada Rose C1
search
  • Zawciąg nadmorski, Armeria maritima Armada Rose C1

Zawciąg nadmorski, Armeria maritima Armada Rose C1

12,90 zł
Brutto

Zawciąg nadmorski to długo kwitnąca, zimozielona bylina. Armada Rose To niska odmiana wieloletniej rośliny o różowych, miododajnych kwiatach. Roślina mało wymagająca, mrozoodporna.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Niska bylina, zimozielona i kwitnąca 

Zawciąg nadmorski to kwitnąca, wieloletnia bylina o zimozielonych liściach i uroczych kwiatach jak pompony. Naturalnie występuje na terenie Północnej Europy, wykorzystywana jako roślina dekoracyjna w naszych ogrodach. Bylina łatwa w uprawie, o małych wymaganiach

Zawciąg nadmorski Armada Rose to niska bylina długo kwitnąca. Tworzy gęste kępy zimozielonych, liści, które zdobią ogród zimą. Zawciąg to bylina o niskim wzroście, zielone kępki dorastają do 10cm. W czasie kwitnienia wysokość nie przekracza 25cm. 

Zawciąg nadmorski to bylina kwitnąca wiosną i latem, na szaro zielonych nie wysokich pędach pojawiają różowe kuliste kwiaty, wabiące pszczoły i motyle. Pierwsze kwitnienie jest bardzo intensywne, rozpoczyna się na przełomie marca i kwietnia. Latem wyrastają nowe kwiaty w nieco mniejszej ilość. Miododajne kwiatostany są bardzo wytrzymałe i utrzymują się aż do zimy.

Zawciąg nadmorski - uprawa

  • słoneczne miejsce
  • przeciętna ziemia ogrodnicza
  • przepuszczalne podłoże, średnio żyzna 

Zawciąg nadmorski to bylina kwitnąca o małych wymaganiach, nie sprawia większych problemów w uprawie. Do prawidłowego wzrostu i obfitego kwitnienia potrzebuje słońca i w suchego miejsca. Zawciąg najlepiej jest sadzić w mocno nasłonecznionych miejscach, poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodniczej. Ale unikajmy podłoża zbyt mokrego, zawciąg nie lubi zastojów wody. 

Nawożenie bylin

Zawciąg nadmorski to przepiękne byliny o długim i intensywnym kwitnieniu, choć radzą sobie w mało żyznych glebach, warto dostarczać im składników odżywczych . Pierwsze nawożenie wykonujemy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, częstotliwość zależ od rodzaju nawozu jaki wybierzemy.

Czy przycinać zawciąg nadmorski? 

Zawciąg nadmorski to bylina długo kwitnąca, od wiosny aż do później jesieni. Zawciąg pierwszy raz kwitnie wczesną wiosną wówczas zamienia się różową poduchę kwiatów, kwitnienie to jest bardzo obfite. Kwiaty utrzymują się długo, po ich przekwitnięciu ścinamy nisko wszystkie pędy kwiatowe

Zawciąg powtarza kwitnienie latem, kwiaty wówczas występują w nieco mniejszej ilości. 

Rośliny ozdobne, odporne na suszę i mróz

Zawciąg nadmorski to gatunek wyjątkowo odpornych roślin do ogrodu. Poradzi sobie w skrajnych warunkach atmosferycznych. Preferuje stanowiska suche, gdzie nie ma zastojów wody więc okresowe susze znosi bardzo dobrze

Nie musimy martwić się zimowaniem zawciągów w naszym klimacie, są to rośliny mrozoodporne

Jakie sadzonki wysyłamy?

Sklep Ogrodowa Galeria to miejsce z szerokim wyborem  roślin do ogrodu. Zawciąg nadmorski sprzedajemy w doniczkach C1 o pojemności 1 litra. Wysyłamy zdrowe, gęste i dobrze ukorzenione rośliny. Prowadzimy szybką i bezpieczną wysyłkę na terenie całej Polski.

Biały zawciąg nadmorski w ogrodzie. 

Zawciąg nadmorski jako niska bylina kwitnąca jest chętnie wykorzystywana do obsadzania ogrodów skalnych. Nie potrzebuje wiele miejsca do zakorzenienia, dlatego świetnie wypełni przestrzenie między kamieniami, płytami chodnikowymi. 

Zawciąg stworzy niskie obwódki rabat, które będą ozdobne również zimą. Jest to dobra propozycja do obsadzania skarp, trudnych kamienistych terenów.

Coraz popularniejsze staje się zakładanie ogrodów na dachach, zawciąg nadmorski to odpowiednia roślina na zielone dachy. Niewielka bylina o białych kwiatach, może być sadzona w donicach i pojemnikach, jako dekoracja słonecznych tarasów i balkonów. 

Jeśli chcemy zagospodarować południowe części ogrodu, możemy stworzyć kolorowe połączenie niższych roślin. Różowy zawciąg bardzo dobrze będzie wyglądał z odmianą o białych kwiatach Armada White, macierzanki czy floksami szydlastymi.

44B0-82364

Zobacz także

Komentarze (0)