Gipsówka rozesłana Gypsophila repens BIAŁA C1
search
  • Gipsówka rozesłana Gypsophila repens BIAŁA C1
  • Gipsówka rozesłana Gypsophila repens BIAŁA C1

Gipsówka rozesłana Gypsophila repens BIAŁA C1

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Gipsówka rozesłana o białych kwiatach, kwitnie latem tworzy gęste kobierce. Niska bylina, dorasta do 15cm wysokości. Idealna na skalniaki.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Gipsówka rozesłana o białych kwiatach 

Gipsówka rozesłana znana również jako łyszczec rozesłany tworzy kobierce, które latem zamieniają się w kwitnące dywany. Gipsówkę rozesłaną naturalnie możemy spotkać w górskich rejonach Azji i Europy a nawet w polskich Tatrach i Pieninach.

Gipsówka rozesłana to wieloletnia bylina, w ogrodach wykorzystywana do obsadzania skalniaków czy słonecznych rabat. Charakteryzuje się obfitym kwitnieniem i małymi wymaganiami

Gipsówka rozesłana jak sama nazwa wskazuje tworzy kępy rozłożystych pędów, gęsto pokrytych zielono-niebieskimi listkami. W czerwcu roślina zaczyna obficie kwitnąć, tuż nad zielonymi łodygami pojawiają się drobne białe kwiaty o delikatnym zapachu. Ogromna ilość rozgałęzionych kwiatów tworzy niskie białe poduchy,  Gatunek gipsówki o rozłożystym pokroju dorasta do 15cm wysokości i rozrasta się na szerokość ok 20cm. 

Jakie wymagania ma gipsówka rozesłana?

  • miejsce słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • podłoże przepuszczalne 

Gipsówka rozesłana o białych kwiatach jak i pozostałe gipsówki wyróżnia się wyjątkowo małymi wymaganiami. Jest to roślina światłolubna, bardzo dobrze czuje się w słonecznych i ciepłych miejscach, wówczas kwitnie najpiękniej. Nie jest wymagająca co do gleby, poradzi sobie nawet w mniej żyznych ziemiach. Nie musi mieć ziemi bogatej w składniki odżywcze ale wiosenna dawka nawozu dobrze wpłynie na zawiązywanie większej ilości kwiatów. 

Odporna bylina na skalniak i słoneczne miejsca - gipsówka

Gipsówka to roślina, która bardzo dobrze radzi sobie w mało sprzyjających warunkach. Nie wymaga regularnego podlewania, odporna na krótkotrwała suszę. Pamiętajmy, że świeżo posadzone rośliny muszą być podlewane aby się ukorzenić. 

Gipsówka również wykazuje bardzo dużą tolerancję na niskie temperatury, całkowicie mrozoodporna, nie wymaga okrywania. 

Jakie sadzonki gipsówki sprzedajemy?

W sklepie Ogrodowa Galeria oferujemy ogromny wybór roślin wieloletnich do ogrodu. 

Wybierając nasze rośliny macie pewność zawsze zdrowych sadzonek. Gipsówka rozesłana sprzedawana jest w doniczkach o pojemności 1 lita C1. Rośliny ukorzenione w doniczkach dają gwarancję przyjęcia do gruntu.

Otrzymane rośliny mogą różnić się od przedstawionych zdjęć, wynika to z zmieniającego się okresu wegetacji roślin. 

Białe kwitnące dywany w ogrodzie

Szukając odpowiednich roślin na skalniak musimy brać pod uwagę panujące tam specyficzne warunki. Sucha ziemia, ograniczone miejsce między kamieniami - nie wszystkim roślinom będą opowiadać i tu mamy dla Was propozycję w postaci białej gipsówki rozesłanej. Jest to  roślina światłolubna, bardzo dobrze będzie się czuć w otoczeniu rozgrzanych kamieni, wybierana często do obsadzania murków, szczelin skalnych.

Gipsówka rozesłana przez całe lato tworzy kwietne, białe poduchy, które wypełnią puste przestrzenie na słonecznych rabatach. Gipsówka nisko rosnąca pięknie dopełni kompozycje w donicach na słonecznych balkonach

B-016
7 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)