Gipsówka rozesłana Gypsophila repens ROSEA C1
search
  • Gipsówka rozesłana Gypsophila repens ROSEA C1

Gipsówka rozesłana Gypsophila repens ROSEA C1

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Gipsówka rozesłana Rosea to piękna roślina skalna, Kwitnie całe lato, zamienia się w różowe dywany. Bylina odporna na niskie temperatury i suszę. Może być sadzona na mało żyznych glebach.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Gipsówka rozesłana Rosea - różowe dywany w ogrodzie 

Gipsówka rozesłana to wieloletnia bylina skalna o intensywnym kwitnieniu, zwana również jako łyszczec rozesłany. Występuje w górskich terenach Europy, można ją również spotkać w rejonach Tatr czy Pienin. 

Wyjątkowo urocza bylina o rozłożystym pokroju tworzy gęste kępy szarozielonych liści. W czasie długiego kwitnienia pokrywa się różowymi gwiazdkowymi kwiatami. Od czerwca tworzy kwietne dywany, która wypełnią skalniaki, gipsówka aż do sierpnia utrzymuje swoje rozgałęzione kwiatostany.  

Gipsówka rozesłana to wieloletnia bylina, łatwa w uprawie, bardzo często wykorzystywana jest do obsadzania skalniaków czy słonecznych rabat.

Jakie wymagania ma gipsówka rozesłana?

  • miejsce słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • podłoże przepuszczalne 

Uprawa gipsówki nie sprawi problemu nawet początkującym ogrodnikom, jest to roślina wytrzymała o niewielkich wymaganiach. Gipsówka rozesłana uwielbia słoneczne, suche miejsca wtedy kwitnie najpiękniej. Nie wymaga jakościowo dobrych ziem, poradzi sobie nawet w ubogim, mało żyznym podłożu. W wyborze miejsca dla gipsówki unikajmy mokrych gleb, nie lubi zastoju wody.  

Odporna, kwitnąca bylina do ogrodu

Gipsówka to wyjątkowo odporna kwitnąca bylina, sprawdzi się w suchych, mało żyznych glebach. Bardzo dobrze znosi okresy suszy, pamiętajmy o świeżo posadzonych roślinach, które wymagają wilgoci aby prawidłowo się ukorzenić. 

Sadząc gipsówkę w swoim ogrodzie nie musimy się martwić o jej przetrwanie w zimie. Roślina w pełni mrozoodporna, zimuje w korzeniu a na wiosnę znów odrasta, zielona kępą liści. Choć gipsówka nie należy do żarłocznych roślin, dobrze jest wiosną zastosować nawóz wieloskładnikowy.

Jakie sadzonki gipsówki sprzedajemy?

Od wielu lat z miłością zajmujemy się produkcją i pielęgnacją roślin, dlatego stworzyliśmy sklep Ogrodowa Galeria, który umożliwia nam sprzedaż naszych roślin na terenie całej Polski

Wybierając nasze rośliny macie pewność zawsze zdrowych sadzonek. Gipsówka rozesłana sprzedawana jest w doniczkach o pojemności 1 lita C1. Rośliny ukorzenione w doniczkach dają gwarancję przyjęcia do gruntu.

Otrzymane rośliny mogą różnić się od przedstawionych zdjęć, wynika to z zmieniającego się okresu wegetacji roślin. 

Gipsówka rozesłana różowa - kwitnąca bylina na skalniak

Szukając odpowiednich roślin na skalniak musimy brać pod uwagę panujące tam specyficzne warunki. Sucha ziemia, ograniczone miejsce między kamieniami - nie wszystkim roślinom będą opowiadać i tu mamy dla Was propozycję w postaci różowej gipsówki rozesłanej. Jest to  roślina światłolubna, bardzo dobrze będzie się czuć w otoczeniu rozgrzanych kamieni, wybierana często do obsadzania murków, szczelin skalnych.

Gipsówka rozesłana przez całe lato tworzy kwietne, różowe poduchy, które wypełnią puste przestrzenie na słonecznych rabatach. Gipsówka nisko rosnąca pięknie dopełni kompozycje w donicach na słonecznych balkonach.

B-015
3 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)