Przywrotnik miękki, Alchemilla mollis C1,5
search
  • Przywrotnik miękki, Alchemilla mollis C1,5
  • Przywrotnik miękki, Alchemilla mollis C1,5

Przywrotnik miękki, Alchemilla mollis C1,5

16,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Przywrotnik miękki to kępiasta bylina dorastająca do 30-40 cm wysokości. Jest to bylina dekoracyjna ze względu na aksamitne liście, które zatrzymują krople wody. Przetwornik kwitnie latem, żółte kwiaty o miodowym zapachu.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Bylina okrywowa o aksamitnych liściach

Przywrotnik miękki znany również jako przywrotnik ostroklapowy to kępiasta wieloletnia bylina o charakterystycznych, bardzo dekoracyjnych liściach i żółtych kwiatach pojawiających się latem.

Przywrotnik pośród innych bylin okrywowych wyróżnia się mocno owłosionymi aksamitnymi liśćmi, na których pozostają krople deszczu czy poranna rosa. Tworzy gęste kępy zielonych, pofalowanych liści, które po deszczu wyglądają jak posypane diamentami. Kopuły miękkich liści rozrastają się na szerokość 40cm.

Przywrotnik jest dekoracyjny nie tylko ze względu na liście ale również od maja do września zdobią go żółte kwiaty. W czasie długiego kwitnienia przywrotnik wytwarza pędy zakończone kwiatostanami, które składają się z drobnych limonkowo-żółtych kwiatuszków o miodowym zapachu. Przywrotnik w czasie kwitnienia dorasta do 40 cm wysokości

W jakich warunkach najlepiej rośnie przywrotnik?

  • stanowisko słoneczne, półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • podłoże umiarkowanie wilgotne

Przywrotnik to łatwa i przyjemna roślina w uprawie. Bardzo dobrze radzi sobie w słonecznych jaki półcienistych miejscach, dzięki grubym liściom może rosnąć w bezpośrednim słońcu. Bylina tolerancyjna na glebę, poradzi sobie w przeciętnej ziemi ogrodowej, 

Odporna bylina do ogrodu

Jeśli szukasz wytrzymałych bylin do ogrodu, wybierz przywrotnik miękki. Rośnie dobrze na większości gleb, jest to roślina mrozoodporna bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie, Przywrotnik rzadko jest atakowany przez choroby i szkodniki. 

Sadzonki przywrotnika, jakie sadzonki wysyłamy?

Wybierając nasze rośliny mają Państwo pewność otrzymania zdrowych i dobrze ukorzenionych sadzonek w najlepszych cenach

Przywrotnik wysyłamy w doniczkach o pojemności 1,5 lita C1,5,  Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. W czasie sezonu rośliny są odpowiednio przycinane, jest to zabieg konieczny aby zagęścić roślinę i pobudzić do obfitego kwitnienia.

Przywrotnik ostroklapowy 

Kępy przywrotnika bardzo często są wykorzystywane jako obwódki rabat czy wzdłuż ścieżek. Jak najbardziej nadaje się do uprawy pojemnikowej jako uzupełnienie kompozycji w donicach. 

Dobrym towarzystwem dla żółtych kwiatów przywrotnika będzie fioletowa szałwia, kocimiętka  czy niska werbena odmiana Santos. W miejscach zacienionych przywrotnik możemy łączyć z bunnerą czy żurawkami.  W naturalistycznych założeniach może być łączony z jeżówkami, przełącznikiem.

Przywrotnik to roślina okrywowa, bardzo dobrze wygląda sadzony pod wyższymi krzewami czy drzewami. Warto go posadzić nad brzegiem strumyków czy oczek wodnych, wprowadza element uporządkowanej dzikości. 

0B3E-406D7
10 Przedmioty
Komentarze (0)