Wydmuchrzyca piaskowa, Leymus arenarius, C2
search
  • Wydmuchrzyca piaskowa, Leymus arenarius, C2

Wydmuchrzyca piaskowa, Leymus arenarius, C2

16,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Wydmuchrzyca piaskowa to wieloletnia trawa ozdobna. Niezwykle interesująca trawa ozdobna o charakterystycznych dekoracyjnych liściach. Tworzy gęste, atrakcyjne kępy szerokich, szorstkich i sztywnych liści, w kolorze srebrno-niebieskim. Tak nie typowa barwa ostro zakończonych liści przyciąga wzrok. 

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Wydmuchrzyca piaskowa - trawa idealna na suche tereny

Wydmuchrzyca piaskowa to wieloletnia trawa ozdobna należy do rodziny  wiechlinowatych. Naturalnie występuje w Środkowej i Północnej Europie na terenach nadmorskich. 

Niezwykle interesująca trawa ozdobna o charakterystycznych dekoracyjnych liściach. W Polsce bardzo pospolicie występuje nad Bałtykiem, dlatego zwana jest również wydmuchrzycą nadmorską.

Tworzy gęste, atrakcyjne kępy szerokich, szorstkich i sztywnych liści, w kolorze srebrno-niebieskim. Tak nie typowa barwa ostro zakończonych liści przyciąga wzrok. 

Kwitnie od maja do lipca, pojawiają się wówczas kremowo-beżowe kwiatostany, ale jej dekoracyjność wynika głównie z liści. Dorasta do 60-90 cm wysokości tworząc gęste niebiesko-srebrne kępy.

Wydmuchrzyca piaskowa - uprawa 

  • preferuje przede wszystkim stanowiska suche i nasłonecznione,

  • dobrze rośnie w mało żyznych glebach, piaszczystych i dobrze przepuszczalnych,

  • nie lubi gleb wilgotnych,

  • jest odporna na mróz i wysokie zasolenie podłoża.

Wydmuchrzyca jest trawą bez większych wymagań wystarczy zapewnić jej słoneczne miejsce i jak najbardziej ubogą glebę. Ta odmiana trawy ozdobnej najefektywniej rośnie w mało żyznym podłożu, odpowiada jej piaszczysta ziemia i ograniczona wilgoć. W nie musimy pamiętać o regularnym podlewaniu, ponieważ nie toleruje zbyt wilgotnych terenów.

 

Wydmuchrzyca piaskowa - wytrzymałość

Wydmuchrzyca piaskowa to wieloletnia i mrozoodporna roślina, nie sprawia jej zimowanie w naszym klimacie. W Polsce naturalnie występuje nad Bałtykiem, jest odporna na silne wiatry i nadmierne zasolenie podłoża.

Dodatkowo jest wytrzymała na trudne warunki wzrostudobrze znosi okresową suszę. Wykazuje dużą odporność na szkodniki czy choroby.

 

Wydmuchrzyca piaskowa - jak sadzić?

Wydmuchrzyca piaskowa rozrasta się szybko za pomocą podziemnych rozłogów i jest ona zaliczana do roślin ekspansywnych. Tą zdolność można wykorzystać do sadzenia jej w ciasnych i trudno dostępnych miejscach. 

Zazwyczaj zaleca się sadzić 7 sztuki trawy na 1mkw rabaty. 

Po posadzeniu rośliny przez pierwsze tygodnie należy pamiętać o podlewaniu rośliny. W późniejszym czasie nie musi to być tak częste.

Nie należy też jej często nawozić aby zachować niebieski odcień. Zbyt dużo składników odżywczych sprawi, że trawa będzie szybciej rosła ale będzie bardziej zielona niż niebieska.

 

Wydmuchrzyca piaskowa jak rośnie ?

Wydmuchrzyca piaskowa to roślina, która rozrasta się za pomocą podziemnych rozłogów. Warto sadzić ją w kubłach lub zabezpieczyć jej korzenie taśmą dylatacyjną. Te działania pozwolą Ci kontrolować w jakim kierunku będzie się rozrastać. 

 

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Wydmuchrzycy z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Wydmuchrzyca piaskowa - zastosowanie

Wydmuchrzyca piaskowa to wyjątkowo zjawiskowa trawa ozdobna, która nada atrakcyjności ogrodom i nie tylko. Jej wygląd świetnie się sprawdzi w ogrodach przydomowych, w stylu naturalistycznym czy z założeniem dzikiego ogrodu

Bardzo dobrze będzie wyglądać wśród innych traw ozdobnych czy bylin słońca, swoim niebieskim kolorem przełamie zieleń rabaty. 

Wydmuchrzyca to odpowiedni gatunek rośliny do rekultywowania terenów. Trawa sprawdzi się do nadmorskich ogrodów i miejskich nasadzeń.

Wydmuchrzyca piaskowa jak jej nazwa wskazuje uwielbia tereny piaszczyste dlatego z powodzeniem sprawdzi się do sadzenia na skalniakach, skarpach, nasypach. 

Jeśli martwisz się, że masz mało wystarczającego miejsca w ogrodzie dla Wydmuchrzycy to możesz sadzić ją w pojemnikach i donicach na balkonie czy tarasie.

7B68-44193
29 Przedmioty
Komentarze (0)