Hortensja Ogrodowa, Hydrangea macrophylla WHITE DELIGHT C2
search
  • Hortensja Ogrodowa, Hydrangea macrophylla WHITE DELIGHT C2
  • Hortensja Ogrodowa, Hydrangea macrophylla WHITE DELIGHT C2

Hortensja Ogrodowa, Hydrangea macrophylla WHITE DELIGHT C2

36,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Hortensja ogrodowa White Delight to odmiana o śnieżnobiałych, kulistych kwiatostanach. Zwarty krzew dorastający do 1,5m.

 

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Hortensja - długo kwitnący krzew ozdobny!

Hortensja to krzew cieszący się bardzo duża popularnością nieprzerwanie od kilku lat. Jest cenioną rośliną w naszych ogrodach ze względu na bardzo efektowne i długie kwitnienie. Znajdzie zastosowanie w wielu aranżacjach, jak również może być sadzona w pojemnikach.

 

Hortensja ogrodowa White Delight - odmiana o białych kwiatach

Hortensja ogrodowa to wieloletni krzew kwitnący, o zwartym pokroju osiąga około 1,3-,1,5m wysokości i nieco więcej szerokości. Pędy pokryte ciemnozielonymi liśćmi są idealnym tłem dla pojawiających się w czerwcu kwiatów.

Odmiana White Delight wyróżnia się śnieżnobiałymi kulistymi kwiatostanami. Krzew kwitnie bardzo długo, aż do późnej jesieni. Hortensja ogrodowa słynie z dużych kwiatostanów, białe kule mogą mieć nawet do 20cm średnicy.

 

Hortensja ogrodowa - wymagania

  • stanowisko słoneczne, półcieniste
  • gleba lekka, żyzna
  • wilgotne podłoże

Hortensja ogrodowa najlepiej czuje się na stanowiskach o rozproszonym świetle. W cieniu będzie się dobrze rozrastać ale jej kwitnienie będzie słabsze. Natomiast bezpośrednie słońce może poparzyć liście.

Podłoże dla hortensji ogrodowej powinno być lekko kwaśne, unikajmy gleb ciężkich, gliniastych, nadmiar wody jest dla niej niekorzystny.

 

Hortensja ogrodowa- podlewanie

Hortensja wymaga regularnego podlewania, szczególnie w okresie wzrostu i kwitnienia. Jest to bardzo ważne przy świeżo posadzonych roślinach. Dobrze jest podlewać hortensje wcześnie rano lub wieczorem, wtedy najlepiej chłonie wodę. Unikaj lania wody bezpośrednio na kwiatostany. Egzemplarze posadzone w donicy i w bezpośrednim słońcu mogą potrzebować więcej wody. Jeśli zauważysz, że liście stają się zwiędłe to znak, że podłoże jest zbyt wysuszone.

 

Hortensja ogrodowa - nawożenie

Odpowiednie nawożenie jest bardzo ważne aby hortensja mogła intensywnie kwitnąć i pięknie się wybarwiać na niebiesko. Do zasilenia krzewu stosuj  gotowe mieszanki, dedykowane dla Hortensji ogrodowej dostępne w sklepach ogrodniczych. 

 

Hortensja ogrodowa - cięcie

Hortensja ogrodowa nie wymaga radykalnego cięcia, ponieważ tworzy kwiatostany na pędach zeszłorocznych, dlatego nie należy ich skracać.

Jesienią usuwamy przekwitłe kwiatostany, jednak nie skracamy pędów z długości. Na wiosnę możemy usunąć pędy uszkodzone, jednak robimy to później niż u hortensji aby nie uszkodzić pędów zdrowych.

 

Hortensja ogrodowa - mrozoodporność

Młode krzewy mogą wymagać okrycia w pierwszych latach po posadzeniu, szczególnie w wietrzne i bezśnieżne zimy.

 

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Hortensji ogrodowej z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Gdzie posadzić Hortensję ogrodową?

Roślina znajdzie swoje zastosowanie w ogrodach przydomowych, na rabatach. Najlepiej prezentuje się posadzona w grupie, tworząc gęste i bujne kwiatostany. Pamiętaj, że świetnie wygląda posadzona w donicy na tarasie.

 

Z czym możemy sadzić Hortensję?

Świetnie będzie się prezentować pośród zimozielonych różaneczników czy azali japońskich. Dobry towarzystwem będą rośliny wrzosowate np. pierisy, wrzośce, modrzewnica, kiścienie

Jeśli chcesz wypełnić miejsce między Hortensjami posadź np. barwinka, runiankę.BC5E-75910_20220126141130
8 Przedmioty
Komentarze (0)