• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Zawilec mieszańcowy Anemone hybrida Garden Breeze Rosy Red C 1,5
search
  • Zawilec mieszańcowy Anemone hybrida Garden Breeze Rosy Red C 1,5
  • Zawilec mieszańcowy Anemone hybrida Garden Breeze Rosy Red C 1,5
  • Zawilec mieszańcowy Anemone hybrida Garden Breeze Rosy Red C 1,5

Zawilec mieszańcowy Anemone hybrida Garden Breeze Rosy Red C 1,5

16,90 zł
Brutto

Zawilec mieszańcowy Rosy Red to jeszcze rzadko spotykana odmiana zawilca kwitnącego jesienią. Kwitnie od sierpnia do października, charakteryzuje się ciemno różowymi kwiatami.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Zawilec mieszańcowy Garden Breeze Rosy Red - różowa nowość na jesienną rabatę.

Zawilec mieszańcowy to przepiękna, kwitnąca bylina późnego lata. Bardzo efektowna, wieloletnia roślina, która zachwyca ogromną ilością kwiatów, kiedy w ogrodzie zaczyna się robić jesiennie. W uprawie nie powinna stwarzać większych problemów, bardzo dobrze sprawdzi się w miejscach mniej nasłonecznionych.

Rosy Red to rzadko spotykana odmiana zawilca o pięknych ciemnoróżowych kwiatach z jaskrawym żółtym środkiem. Kwiaty zawilca są duże, mogą mieć średnice 8-10cm, bardzo ładnie prezentują się w połączeniu z ciemnozielonymi, trójdzielnymi liśćmi.

Różowy zawilec jest nieco niższy od białego, w czasie kwitnienia osiąga do 60-80cm wysokości. Również mniej się rozrasta, do 40cm szerokości. 

Zawilec Rosy Red zaliczamy do zawilców jesiennych, kwitnie od sierpnia nawet do pierwszych przymrozków. Zawilec mieszańcowy to królująca bylina jesienią, zachwyca długim kwitnieniem kiedy inne rośliny przekwitły.

Zawilec mieszańcowy - jakie ma wymagania?

  • stanowisko lekko zacienione, słoneczne, osłonięte
  • wilgotne ale przepuszczalne podłoże
  • odczyn pH gleby jest mu obojętny
  • ziemia próchniczo-gliniasta

Zawilec różowy zaliczany jest do roślin, które bardzo dobrze czują się w miejscu słonecznym jak i lekko ocienionym.

Podłoże dla zawilca powinno być stale wilgotne ale przepuszczalne, warto pamiętać o podlewaniu w czasie suszy. Poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej, choć najlepiej czuje się w ziemiach próchniczo-gliniastych.

Zawilec przy zapewnieniu mu niewielkich wymagań odwdzięczy się oszałamiającym, długim kwitnieniem i będzie cieszył oko podczas jesiennej słoty. 

Zawilec mieszańcowy - pielęgnacja

Roślina nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, wystarczy niewielka dawka nawozu wieloskładnikowego. Po przekwitnięciu przycinamy zawilca nisko nad ziemią. 

Zawilec mieszańcowy z reguły zaliczany jest do roślin mrozoodpornych, jednak młode sadzonki warto lekko okryć na zimę w chłodniejszych rejonach Polski.

Co ważne zawilec jest to bylina odporna na szkodniki i choroby

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Zawilca z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra- C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, wynika to z różnego czasu wegetacji rośliny.

Jak można wykorzystać Zawilca mieszańcowego?

Bylina to sprawdzi się w wielu aranżacjach ogrodu, będą świetnym uzupełnieniem kwitnących rabat, przedłużając ich atrakcyjność.

Biorąc pod uwagę wymagania zawilca można go sadzić pod koronami wysokich drzew, w pobliżu zbiorników wodnych.

Kwiaty zawilca nadają się do tworzenia bukietów, długo zachowują świeżość.

Zawilec bardzo dobrze wpisuje się wiejski, naturalistyczny charakter ogrodu, rozjaśni ciemniejsze zakątki.

Z czym łączyć zawilca Rosy Red?

Zawilec to bylina, która kwitnie późnym latem, posadzona wspólnie z odętkami, czy astrami stworzy kolorową kompozycję na jesień.

Rosy Red sprawdzi się jako roślina wyższego piętra, robiąc tło dla niższych bylin. Możemy przed zawilcem posadzić np. bodziszka, floksa wiechowatego, żurawki.

Bardzo dobrze prezentuje się zawilec sadzony w większej grupie, stworzy ciekawą kompozycję w połączeniu z odmianą Whirlwind o białych kwiatach.

05A4-307E5

Zobacz także

Komentarze (0)