• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Zawilec mieszańcowy Anemone hybrida  Whirlwind C1,5
search
  • Zawilec mieszańcowy Anemone hybrida  Whirlwind C1,5
  • Zawilec mieszańcowy Anemone hybrida  Whirlwind C1,5

Zawilec mieszańcowy Anemone hybrida Whirlwind C1,5

16,90 zł
Brutto

Zawilec mieszańcowy Whirlwind to przepiękna, kwitnąca bylina późnego lata. Bardzo efektowna, wieloletnia roślina. W czasie kwitnienia osiąga do 1m wysokości. Od września do pierwszych przymrozków obsypuje się białymi, dużymi kwiatami z żółtym środkiem.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Zawilec mieszańcowy Whirlwind - piękna bylina na jesień

Zawilec mieszańcowy to przepiękna, kwitnąca bylina późnego lata. Bardzo efektowna, wieloletnia roślina, która zachwyca ogromną ilością kwiatów, kiedy w ogrodzie zaczyna się robić jesiennie. W uprawie nie powinna stwarzać większych problemów, bardzo dobrze sprawdzi się w miejscach mniej nasłonecznionych.

Zawilec Whirlwind to odmiana o śnieżnobiałych, półpełnych kwiatach z jaskrawym żółtym środkiem. Kwiaty zawilca są duże, mogą mieć średnice 8-10cm, bardzo ładnie wyglądają w połączeniu z ciemnozielonymi, trójdzielnymi liśćmi.

Zawilec to wysoka bylina tworzy liczne, długie, sztywne pędy a w czasie kwitnienia może osiągnąć 70-100cm wysokości. Jest rośliną o szybkim tempie wzrostu, rozrasta się na szerokość nawet 70cm. 

Odmianę Whirlwind zaliczamy do zawilców jesiennych, kwitnie od września nawet do pierwszych przymrozków. Zawilec mieszańcowy to królująca bylina jesienią, zachwyca długim kwitnieniem kiedy inne rośliny przekwitły.

Zawilec mieszańcowy - jakie ma wymagania?

  • stanowisko lekko zacienione,, osłonięte
  • wilgotne ale przepuszczalne podłoże
  • odczyn pH gleby jest mu obojętny
  • ziemia próchniczo-gliniasta

Zawilec zaliczany jest do roślin, które bardzo dobrze czują się w pół cieniu. Poradzi sobie również w słońcu lecz jego liście mogą ulec poparzeniu. W całkowitym cieniu jego kwitnienie będzie słabe.

Podłoże dla zawilca powinno być stale wilgotne ale przepuszczalne, warto pamiętać o podlewaniu w czasie suszy. Poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej, choć najlepiej czuje się w ziemiach próchniczo-gliniastych.

Zawilec przy zapewnieniu mu niewielkich wymagań odwdzięczy się oszałamiającym, długim kwitnieniem i będzie cieszył oko podczas jesiennej słoty. 

Zawilec mieszańcowy - pielęgnacja

Roślina nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, wystarczy niewielka dawka nawozu wieloskładnikowego. Po przekwitnięciu przycinamy zawilca nisko nad ziemią. 

Zawilec mieszańcowy z reguły zaliczany jest do roślin mrozoodpornych, jednak młode sadzonki warto lekko okryć na zimę w chłodniejszych rejonach Polski.

Co ważne zawilec jest to bylina odporna na szkodniki i choroby

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Zawilca z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra- C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, wynika to z różnego czasu wegetacji rośliny.

Jak można wykorzystać Zawilca mieszańcowego?

Bylina to sprawdzi się w wielu aranżacjach ogrodu, będą świetnym uzupełnieniem kwitnących rabat, przedłużając ich atrakcyjność.

Biorąc pod uwagę wymagania zawilca można go sadzić pod koronami wysokich drzew, w pobliżu zbiorników wodnych.

Kwiaty zawilca nadają się do tworzenia bukietów, długo zachowują świeżość.

Zawilec bardzo dobrze wpisuje się wiejski, naturalistyczny charakter ogrodu, rozjaśni ciemniejsze zakątki.

Z czym łączyć zawilca Whirlwind?

Śnieżnobiałe kwiaty będą bardzo wglądały na tle krzewów liściastych o ciemniejszej barwie np. pęcherznica Little Devil.

Zawilec to bylina, która kwitnie późnym latem, posadzona wspólnie z odętkami, czy astrami stworzy kolorową kompozycję na jesień.

Whirlwind sprawdzi się jako roślina wyższego piętra, robiąc tło dla niższych bylin. Możemy przed zawilcem posadzić np. bodziszka, floksa wiechowatego, żurawki

Bardzo dobrze prezentuje się zawilec sadzony w większej grupie, stworzy ciekawą kompozycję w połączeniu z odmianą Rosy Red o różowych kwiatach. 

0735-10747

Zobacz także

Komentarze (0)