Floks wiechowaty, Płomyk, Phlox Flame Pink C2
search
  • Floks wiechowaty, Płomyk, Phlox Flame Pink C2
  • Floks wiechowaty, Płomyk, Phlox Flame Pink C2

Floks wiechowaty, Płomyk, Phlox Flame Pink C2

18,50 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Floks Flame Pink to długo kwitnąca, wieloletnia bylina do ogrodu. Kompaktowa i silnie rozkrzewiona odmiana o różowych kwiatach z ciemnym oczkiem. Roślina miododajna o przyjemnym zapachu kwiatów. Dorasta do 50cm wysokości, odporna na choroby i niskie temperatury.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Floks wiechowaty - byliny o miododajnych kwiatach

Floks wiechowaty to długo kwitnąca, wieloletnia bylina do ogrodu. Naturalnie występuje  wschodniej Ameryce Północnej. Floks szydlasty tworzy obficie kwitnące kwiatostany na sztywnie osadzonych pędach. Miododajne kwiaty floksa występują w szerokiej gamie kolorystycznej w zależności od odmiany. W sklepie Ogrodowa Galeria znajdziecie odporne i piękne odmiany

Floks wiechowaty, Płomyk Flame Pink -  o różowych kwiatach z oczkiem

Floks wiechowaty to bylina o dekoracyjnych kwiatach tworzących gęste kwiatostany. Jest łatwy w uprawie, nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Swoje zastosowanie znajdzie na wielu stanowiskach w ogrodzie. 

Seria Flame do której należy floks Pink wyróżnia się najniższym wzrostem pośród wiechowatych floksów. Odmiany te tworzą wyjątkowo gęste kępy wzniesionych pędów pokrytych podłużnymi zielonymi liśćmi. Na ich szczytach występuje ogromna ilość pachnących kwiatów

Floks Flame Pink na smukłych łodygach wytwarza niezliczoną ilość różowych kwiatów z ciemno różowym oczkiem. Obfite kwiatostany pojawiają się w lipcu i utrzymują się aż do jesieni. Bylina w czasie kwitnienia dorasta do 50cm wysokości.

Floks wiechowaty, Płomyk Flame Pink - wymagania 

  • nasłonecznione stanowisko
  • żyzna, umiarkowanie wilgotna gleba

Floks wiechowaty to bylina kwitnąca, która potrzebuje dużej ilość promieni słonecznych, dlatego powinien być sadzony  w miejscach nasłonecznionych. Najlepiej czuje się w glebach żyznych, próchnicznych, lekko wilgotnych. 

Jak uprawiać Floksa wiechowatego w ogrodzie?

W pielęgnacji floksa wiechowatego warto zadbać o wilgotność i nawożenie podłoża. Byliny te najlepiej kwitną w pełnym słońcu, gdzie wilgoć może szybko parować. Dlatego dobrze jest ściółkować floksy, w ten sposób dłużej utrzymamy wilgoć. 

Floksy wiechowate to przepiękne byliny o długim i intensywnym kwitnieniu, ich  zapotrzebowanie na składniki jest dość duże. Regularne stosowanie nawozu dostarczy do roślin odpowiednią ilość składników odżywczych. Pierwsze nawożenie wykonujemy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, częstotliwość zależ od rodzju nawozu jaki wybierzemy. 

Kwitnienie floksa jest długie, aby utrzymać atrakcyjny wygląd rośliny, w czasie kwitnienia należy usuwać przekwitłe kwiatostany. Dzięki temu floks będzie kwitł do jesieni. 

Na zimę ściany byliny, nisko nad ziemią dzięki temu nie rozwija się w nich choroby grzybowe. Floks zimuje w bryle korzeniowej na wiosnę wyrośnie od nowa, 

Odporne rośliny do ogrodu

Seria Floksów Flame wyróżnia się najwyższą odporośćą pośród floksów na mączniaka prawdziwego. Rośliny te są odporne na niskie temperatury, w pełni mrozoodporne

Floks wiechowaty o różowych kwiatach - sadzonki

Sadzonki floksa wiechowatego wysyłamy w doniczkach o pojemności 2 litrów C2, wybieramy dla Was zdrowe i dobrze ukorzenione rośliny, które są wyhodowane i pielęgnowane z miłością.

Rośliny wysyłamy w doniczkach, odpowiednio zabezpieczonych w kartonach. Wysyłkę realizujemy zazwyczaj w ciągu 24 godz na terenie całej Polski.

Płomyk wiechowaty Flame Pink - dekoracyjne kwiaty do ogrodu i na balkon 

Floks wiechowaty to cenna roślina rabatowa, dobrze wygląda sadzony w większych jednolitych grupach lub mieszany z innymi odmianami, stworzymy wówczas barwne plamy kwitnące całe lato. Floksy z serii Flame charakteryzują się kompaktowym rozmiarem dlatego mogą być sadzone w szpalerze, wzdłuż ścieżek

Floks o kwiatach w romantycznym różowym kolorze z ciemnym oczkiem nadaje się do nasadzeń w ogrodach w stylu naturalistycznym, wiejskim czy angielskim. Flame Pink jest niższy w porównaniu z popularnymi odmianami wiechowatych floksów, dlatego może być uzupełnieniem kompozycji w donicach na słonecznych balkonach

Warto floksy sadzić w pobliżu miejsc wypoczynku, są wyjątkowo dekoracyjne a do tego wydzielają dobrze wyczuwalny, przyjemny zapach.

B632-36148
15 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)