• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Floks wiechowaty, Płomyk, Phlox Flame Purple Eye C2
search
  • Floks wiechowaty, Płomyk, Phlox Flame Purple Eye C2
  • Floks wiechowaty, Płomyk, Phlox Flame Purple Eye C2

Floks wiechowaty, Płomyk, Phlox Flame Purple Eye C2

18,50 zł
Brutto

Odmiana Purple Eye to wyjątkowo dekoracyjna odmiana floksa wiechowatego o różowo-fioletowych kwiatach z jasnym kremowo-białym oczkiem. Floks ten rozpoczyna kwitnienie nieco wcześniej niż pozostałe odmiany, dorasta do 50cm

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Bylina o miododajnych kwiatach do ogrodu? Floks wiechowaty

Gatunek floksów wyróżnia się wyjątkowo długim i obfitym kwitnieniem, pośród najczęściej spotykanych w naszych ogrodach należy wyróżnić floksa szydlastego oraz floksa wiechowatego. Często floks nazywany jest również Płomykiem a z łacińskiego Phlox

Floks wiechowaty to długo kwitnąca, wieloletnia bylina do ogrodu. Naturalnie występuje w wschodniej Ameryce Północnej. Floks szydlasty tworzy obficie kwitnące kwiatostany na sztywnie osadzonych pędach. Miododajne kwiaty floksa występują w szerokiej gamie kolorystycznej w zależności od odmiany. 

Roślina o dekoracyjnych kwiatostanach nie sprawia większych problemów w uprawie, nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Znajdzie wiele zastosowań w przydomowych ogrodach. 

W sklepie Ogrodowa Galeria znajdziecie wiele atrakcyjnych i odpornych odmian floksów wiechowatach.  

Niski floks wiechowaty o różowo-fioletowych kwiatach - Floks Purple Eye

Seria Flame to grupa floksów o niższym wzroście, charakteryzują się wyjątkowo gęstym, kompaktowym pokrojem o długimi obfitym kwitnieniu. Tworzy gęste kwiatostany osadzone na smukłych łodygach pokrytych długimi, cienkimi zielonymi liśćmi. W czasie kwitnienia dorasta do 50cm wysokości

Odmiana Purple Eye to wyjątkowo dekoracyjna odmiana floksa wiechowatego o różowo-fioletowych kwiatach z jasnym kremowo-białym oczkiem. Floks ten rozpoczyna kwitnienie nieco wcześniej niż pozostałe odmiany, przez co dłużej zdobi ogród zjawiskowymi kwiatostanami. 

Jakie ma wymagania floks wiechowaty?

  • nasłonecznione stanowisko
  • żyzna, umiarkowanie wilgotna gleba

Floks wiechowaty to bylina kwitnąca, która potrzebuje dużej ilość promieni słonecznych, dlatego powinien być sadzony  w miejscach nasłonecznionych. Najlepiej czuje się w glebach żyznych, próchnicznych, lekko wilgotnych. 

Sprawdź jak pielęgnować floksa wiechowatego?

W pielęgnacji floksa wiechowatego warto zadbać o wilgotność i nawożenie podłoża. Byliny te najlepiej kwitną w pełnym słońcu, gdzie wilgoć może szybko parować. Dlatego dobrze jest ściółkować floksy, w ten sposób dłużej utrzymamy wilgoć. 

Floksy wiechowate to przepiękne byliny o długim i intensywnym kwitnieniu, ich  zapotrzebowanie na składniki jest dość duże. Regularne stosowanie nawozu dostarczy do roślin odpowiednią ilość składników odżywczych. Pierwsze nawożenie wykonujemy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, częstotliwość zależ od rodzaju nawozu jaki wybierzemy.

Kwitnienie floksa jest długie, aby utrzymać atrakcyjny wygląd rośliny, w czasie kwitnienia należy usuwać przekwitłe kwiatostany. Dzięki temu floks będzie kwitł do jesieni. 

Na zimę ścinamy byliny, nisko nad ziemią dzięki temu nie rozwija się w nich choroby grzybowe. Floks zimuje w bryle korzeniowej na wiosnę wyrośnie od nowa,

Odporne wieloletnie rośliny do ogrodu

Seria Floksów Flame wyróżnia się najwyższą odpornością pośród floksów na mączniaka prawdziwego. Rośliny te są odporne na niskie temperatury, w pełni mrozoodporne

Sadzonki Floksa wiechowatego 

Sadzonki floksa wiechowatego wysyłamy w doniczkach o pojemności 2 litrów C2, wybieramy dla Was zdrowe i dobrze ukorzenione rośliny, które są wyhodowane i pielęgnowane z miłością.

Rośliny wysyłamy w doniczkach, odpowiednio zabezpieczonych w kartonach. Wysyłkę realizujemy zazwyczaj w ciągu 24 godz na terenie całej Polski.

Gdzie posadzić niskiego floksa?

Floks wiechowaty to atrakcyjna, wieloletnia roślina rabatowa, pięknie wygląda sadzony w większych jednolitych grupach lub mieszany z innymi odmianami, stworzymy wówczas barwne plamy kwitnące całe lato. Floksy z serii Flame charakteryzują się kompaktowym, niskim pokrojem dlatego mogą być sadzone w szpalerze, wzdłuż ścieżek

Floksy wiechowate to rośliny często wykorzystywane do wiejskich i naturalistycznych ogrodów. Jeśli mamy ogród w stylu angielskim to floks wiechowaty wpisuje się świetnie w jego założenia. 

Wyraziste fioletowo-różowe kwiaty będą bardzo ładnie wyglądać na słonecznych rabatach z kwitnącymi jeżówkami. Bardzo ładnie prezentuje się kompozycjach z trawami ozdobnymi np. rozplenica Piglet, miskant Yaka Dance, ostnica Pony Tails.

Floksy wiechowate o dekoracyjnych kwiatach, proponujemy sadzić w pobliżu altan i miejsc wypoczynku miododajne, przyjemnie pachnące kwiaty będą przyciągać spojrzenia i motyle.

33D2-729C1

Zobacz także

Komentarze (0)