• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Trytoma groniasta, Kniphofia Limelight C2
search
  • Trytoma groniasta, Kniphofia Limelight C2
  • Trytoma groniasta, Kniphofia Limelight C2
  • Trytoma groniasta, Kniphofia Limelight C2

Trytoma groniasta, Kniphofia Limelight C2

18,90 zł
Brutto

Trytoma groniasta Limelight, płonąca pochodnia dorasta do 70cm wysokości i charakteryzuje się groniastymi kwiatami w cytrynowym kolorze, osadzonymi na długich łodygach. Liście długie, zielone, lekko przewieszone. Roślina jest niezwykle dekoracyjna, kwitnie aż do przymrozków.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Trytoma groniasta - płonąca pochodnia

Trytoma groniasta, często znana jako płonąca pochodnia ze względu na wygląd kwiatostanów. Trytoma to wieloletnia bylina, pochodzi z rejonów Afryki Południowej i Madagaskaru, jest propozycją byliny o egzotycznych kwiatach

Trytoma groniasta Limelight, odmiana o żółto-limonkowych kwiatach

Trytoma groniasta łac. Kniphofia uvaria to bylina o niepowtarzalnym wyglądzie, wyróżniająca się na tle innych roślin. Zachwyca oryginalnymi kwiatami i zwartym pokrojem, w czasie kwitnienia dorasta do 70cm wysokości

Limelight to wyjątkowo piękna odmiana trytomy groniastej. Tworzy kępy ciemnozielonych i równowąskich liści, które mają fantazyjnie pozwijane końcówki, jak wstążki.

Żółta trytoma to nieco później kwitnąca odmiana, jej groniaste kwiatostany ukazują się pod koniec lipca i utrzymują się do pierwszych przymrozków. Trytoma Limelight wyróżnia się się powtarzalnym kolorem kwiatów, żółto limonkowe rurki układają się w groniaste kwiatostany.   

Trytoma groniasta uprawa

  • miejsce słoneczne, ciepłe i zaciszne 
  • gleba żyzna, 
  • przepuszczalne, lekkie podłoże
  • umiarkowanie wilgotna ziemia latem

Choć trytoma to roślina pochodząca z dalekiej Afryki jej uprawa w naszym klimacie jest jak najbardziej możliwa, przy odpowiednich warunkach będzie obficie kwitnąć. Trytoma potrzebuje słonecznego, ciepłego, osłoniętego od wiatru stanowiska. Powinna być sadzona w dobrze przepuszczalnych, lekkich ziemiach, lubi żyzne podłoże dlatego należy bylinę nawozić. Powinniśmy unikać terenów ciężkich, gdzie występują zastoje wody szczególnie zimą. Latem bylina wymaga umiarkowanego podlewania w okresach utrzymującej się suszy. 

Czy trytoma groniasta jest mrozzoodoprna? 

Trytoma groniasta to bylina mrozoodporna jednak nie lubi nadmiernej wilgoci w zimie, dlatego tak ważne jest aby zapewnić przepuszczalne podłoże, w którym nie będzie gromadzić się woda. Przed zimą skracamy liście z długości a przekwitłe pędy kwiatowe wycinamy. Do okrywania trytomy nie używaj materiałów, które nie przepuszczają powietrza, bylina musi mieć przewiewne podłoże. 

Trytoma groniasta - sadzonki 

Internetowy Sklep Ogrodowa Galeria oferuje szeroki wybór bylin, ziół i  innych roślin ozdobnych do ogrodu. Jako producenci roślin oferujemy sadzonki w dobrych cenach.

Trytoma groniasta  wysyłana jest  w doniczkach o pojemności 1,5 litra- C1,5, gwarantujemy zdrowe, gęste i ukorzenione rośliny. 

Rośliny w ciągu sezonu zmieniają swój wygląd, dlatego mogą różnić się od przedstawionych zdjęć. Byliny to rośliny zimujące w bryle korzeniowej, późną jesienią pozbawione są części nadziemnej jest to przygotowanie do zimowania aby na wiosnę mogły wypuścić nowe pędy z ziemi.

Trytoma groniasta 

Trytoma groniasta to bardzo efektowna bylina powinna być sadzona w dobrze widocznych częściach ogrodu aby cieszyć oko swoimi kwiatami. Bardzo dobrze prezentuje się centralnych miejscach słonecznych rabat w połączeniu z innymi bylinami. 

Trytoma to długo kwitnąca bylina, do późnej jesieni będzie zdobić rabaty o zróżnicowanym terminie kwitnienia. Może być sadzona w połączeniu z kwiatami jeżówek czy liliowców.  Egzotyczne kwiaty w cytrynowym kolorze to świetne uzupełnienie nasadzeń traw ozdobnych.

82DE-803B6

Zobacz także

Komentarze (0)