• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Turzyca włosista, Carex comans Bronze Form, C2
search
  • Turzyca włosista, Carex comans Bronze Form, C2

Turzyca włosista, Carex comans Bronze Form, C2

17,90 zł
Brutto

Turzyca Bronze Form  to długowieczna i niezwykle oryginalna trawa ozdobna o niespotykanej barwie. Zimozielona trawa będzie zdobić Twój ogród cały rok. Liście Bronze Form mają charakterystyczną miedziano-brązową barwę liści.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Turzyca włosowa Bronze Form - brązowa wieloletnia trawa ozdobna

Turzyca Bronze Form  to długowieczna i niezwykle oryginalna trawa ozdobna o niespotykanej barwie. Zimozielona trawa będzie zdobić Twój ogród cały rok. 

Mimo że nie rozrasta się rozłogami tworzy przepiękne gęste kępy. Liście Bronze Form są niezwykle cienkie i delikatne, z wyglądu przypominają włosy. Dla tej odmiany charakterystyczna jest miedziano-brązowa barwa liści, oraz jej delikatnie poskręcane wierzchołki. Liście pięknie rozkładają się kaskadowo ku ziemni i tworzą brązowe poduchy o wysokości ok 30 cm i nieco większej średnicy.

Warto tą odmianę posadzić w swoim ogrodzie ze względu na jej unikatową barwę i fontannowy pokrój.

Od lipca do sierpnia pojawiają się beżowe kwiaty. 

Wykorzystasz ją do wielu aranżacji. Posadzona na skraju skarp i wyższych donicach, pojemnikach będzie się pięknie układać. Dodatkowo trawa nie jest zbyt wymagająca.

Carex comans Bronze Form - uprawa

  • preferuje stanowiska słoneczne i półcieniste,
  • lubi lekko wilgotną, przepuszczalną i piaszczysto-gliniastą glebę,
  • umiarkowane podlewanie

Najlepiej czuje się w miejscach półcienistych, osłoniętych od wiatru. Nie jest wymagająca co do gleby, jednak warto dobrze zdrenować podłoże aby w zimie nie było zastojów wody. Nadmiar wody może spowodować gnicie rośliny. 

Jak zadbać o Bronze Form po zimne. jakie cięcie?

Na wiosnę przeprowadzamy cięcie pielęgnacyjne. Polega na wyczesaniu trawy aby usunąć uschnięte i uszkodzone liście. Końcówki tylko skracamy ok 10 cm.

Czy Turzyca włosowa jest wytrzymała? 

Jest to trawa zimozielona w związku z tym może być wrażliwa na mróz w bezśnieżne i wietrzne zimy.

Aby ograniczyć do minimum skutki suszy fizjologicznej warto zabezpieczyć kępy roślin gałązkami jedliny lub lekko zakopczykować ziemią ewentualnie korą sosnową.

Odmiana wykazuje dużą odporność na szkodniki i choroby

W jakich odstępach sadzić Bronze Form?

Ciekawy efekt uzyskamy sadząc turzyce w grupie po 9 sztuk na mkw w odstępach minimum 40cm.

Trawa nie jest zbyt inwazyjna, nie rozrasta się za pomocą rozłogów. 

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki turzycy z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przeprowadzamy cięcie pielęgnacyjne - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Większość zamówień realizujemy już w 24h. Wysyłka roślin cała Polska; Kraków, Warszawa.

Turzyca Bronze Form - zastosowanie

Turzyca Bronze Form niezwykle efektownie prezentuje się w wielu aranżacjach, dobrze będzie pasować do ogrodów nowoczesnych, skalnych jak i naturalistycznych. Dobrze komponuje się z żwirem, jasnym kamieniem ozdobnym.

Sadzona pojedynczo lub w małych grupach stworzy niepowtarzalną dekorację z trawami o srebrzystych liściach. Znakomicie sprawdza się do kompozycji bylinowych, nada im lekkości. Doskonale prezentuje się z innymi trawami ozdobnymi o podobnym pokroju i kolorystyce.

Z czym sadzić Turzyce Bronze Form - proponujemy rośliny z kontrastowym zielonym kolorze:

  • tawuła szara
  • przywrotnik miękki
  • sosna kosodrzewina
  • żywotnik zachodni ‘Danica 
  • hortensja bukietowa niska odmiana
DA6B-91226

Zobacz także

Komentarze (0)