Sosna wydmowa, Pinus contorta Krnak szczepiona
search
  • Sosna wydmowa, Pinus contorta Krnak szczepiona
  • Sosna wydmowa, Pinus contorta Krnak szczepiona
  • Sosna wydmowa, Pinus contorta Krnak szczepiona

Sosna wydmowa, Pinus contorta Krnak szczepiona

59,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Sosna Krnak to nowość pochodząca ze Słowacji, w sprzedaży szkółkarskiej od 2005 roku. Sosna wydmowa Krnak jedna z najnowszych, rzadko spotykanych odmian, pokrój stożkowy rozłożysty, igły zielone, sztywne i lekko poskręcane, wysyłka z podkarpacia.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Sosna wydmowa Krnak nowość na rynku roślin ozdobnych

Sosna Krnak to nowość pochodząca ze Słowacji, w sprzedaży szkółkarskiej od 2005 roku. Sosna wydmowa Krnak jedna z najnowszych, rzadko spotykanych odmian, pokrój stożkowy rozłożysty, igły zielone, sztywne i lekko poskręcane, wysyłka z podkarpacia. 

Krzew do wielu zastosowań w ogrodzie jak i w donicach. Rośnie bardzo wolno i dorasta po 10 latach do średnicy około 50 - 60 cm.

Sosna wydmowa Krnak jakie ma wymagania i jak uprawiać

Sosna wydmowa jest łatwa w uprawie, nie wymaga bowiem szczególnie żyznych czy wilgotnych gleb. Efektywnie wzrasta i rozwija się w miejscach o dosyć dużym nasłonecznieniu i w suchym podłożu.

Sosna wydmowa Krnak cechuje duża tolerancja w stosunku do niskich temperatur otoczenia. Jest w pełni mrozoodporna i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Pochodzi z terenów górskich, jest zupełnie mrozoodporna i odporna na choroby i szkodniki.

  • preferuje stanowiska w pełni słoneczne,

  • nie ma wymagań glebowych: doskonale da sobie radę zarówno na podłożu piaszczystym, jak i na glebach zasadowych czy kwaśnych,

  • jest wytrzymała na niedobór wody, a także zanieczyszczenia powietrza,

  • jest w pełni mrozoodporna na terenie całego naszego kraju.

Nawożenie i pielęgnacja sosny wydmowej

Sosna wydmowa nie jest wymagająca, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia sosny i powoduje piękne wybarwienie igieł. 

Nawożenie sosny wydmowej zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu sosen - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy Sosnę wydmową Krnak należy obcinać?

Sosny wydmowa Krnak rośnie bardzo powoli, jest sosną karłową, nie trzeba jej ani ciąć ani formować. 

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Sosny z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Średnica sadzonki 20 - 25 cm. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłamy sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Sosna wydmowa Krnak gdzie najlepiej ją posadzić

Świetnie sprawdzi się w otoczeniu innych krzewów i traw ozdobnych. Ze względu na swoją barwę, wyróżnia się spośród odmian krzewów, o kolorze czerwonym czy srebrnym i pięknie prezentuje się na ich tle. 

Ten rodzaj Sosny najlepiej sprawdzi się w ogrodach skalnych, skarpach. Odmiana tego krzewu dekoracyjnego, świetnie sprawdzi się w donicach na tarasie.

Odmiana ta szczególnie polecana jest jako element barwnych kompozycji. Świetnie nadaje się także do skalniaków czy też do małych, przydomowych ogrodów. Ze względu na swoją barwę, stanowi wspaniałe urozmaicenie wśród krzewów o barwie mocno czerwonej, np. Berberys Admiration lub Kiścień Zeblid.

Krzew ten szczególnie zalecany jest do ogrodów skalnych, a także ogrodów umiejscowionych na skarpach i wrzosowiskach. Jest idealna odmianą do małych i średnich ogrodów, bardzo dobrze prezentuje się posadzony w grupach po kilka sztuk.

30 Przedmioty
Komentarze (0)