Sosna górska, Pinus mugo Winter Gold szczepiona
search
  • Sosna górska, Pinus mugo Winter Gold szczepiona
  • Sosna górska, Pinus mugo Winter Gold szczepiona

Sosna górska, Pinus mugo Winter Gold szczepiona

64,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Szczepiona nisko forma sosny górskiej Winter Gold to roślina o zwartym, płaskim i przysadzistym pokroju. Jej charakterystyczną cechą są jasnozielone igły, które na okres zimy zmieniają barwę na złocisto żółtą. W zimie jest niezwykle dekoracyjna.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Sosna górska Winter Gold ciekawa kulista sosna zmienia barwę zimą

Szczepiona nisko forma sosny górskiej Winter Gold to roślina o zwartym, płaskim i przysadzistym pokroju. Jej charakterystyczną cechą są jasnozielone igły, które na okres zimy zmieniają barwę na złocisto żółtą. W zimie jest niezwykle dekoracyjna.

Kształt ma kulisty lekko spłaszczony. Jest bardzo popularną i lubianą odmianą. Krzew rośnie dość wolno - ok. 5 cm rocznie. Po 10 latach korona osiąga wysokość 1 m i około 1,3 m szerokości. Krzew do wielu zastosowań w ogrodzie jak i w donicach.

Sosna górska Winter Gold jakie ma wymagania i jak uprawiać

Sosna górska Winter Gold jest łatwa w uprawie, nie wymaga bowiem szczególnie żyznych czy wilgotnych gleb. Efektywnie wzrasta i rozwija się w miejscach o dosyć dużym nasłonecznieniu i w suchym podłożu.

Sosna kosodrzewina cechuje duża tolerancja w stosunku do niskich temperatur otoczenia. Jest w pełni mrozoodporna i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Pochodzi z terenów górskich, jest zupełnie mrozoodporna i odporna na choroby i szkodniki.

  • najlepiej radzi sobie w glebach obojętnych, lekko zasadowych: zarówno piaszczystych, jak i gliniastych
  • preferuje stanowiska nasłonecznione
  • jest odporna na niskie temperatury i suszę
  • jest w pełni mrozoodporna na terenie całego naszego kraju.

Nawożenie i pielęgnacja sosny górskiej Winter Gold 

Sosna górska nie jest wymagająca, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia sosny i powoduje piękne wybarwienie igieł. 

Nawożenie sosny górskiej zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu sosen - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy Sosnę górską Winter Gold należy obcinać?

Sosny górskie można obcinać, nie jest to jednak konieczne. Krzewy sosny Wintersonne rozrastają się równo i gęsto w spłaszczoną kulę i nie trzeba jej ciąć ani formować.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Sosny z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Sadzonki mają średnicę 25 - 35cm.

Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Sosna górska Winter Gold gdzie najlepiej posadzić

Świetnie sprawdzi się w otoczeniu innych krzewów i traw ozdobnych. Ze względu na swoją barwę, wyróżnia się spośród odmian krzewów, o kolorze czerwonym czy srebrnym i pięknie prezentuje się na ich tle. 

Z powodzeniem tworzy również ogród japoński i nowoczesny. Dobrze wygląda posadzona pojedynczo, a także w grupie. Nadaje otoczeniu bardzo dekoracyjny efekt.

Ten rodzaj Sosny najlepiej sprawdzi się w ogrodach skalnych, wrzosowiskach. Odmiana tego krzewu dekoracyjnego, świetnie sprawdzi się w donicach na tarasie.

Odmiana ta szczególnie polecana jest jako element barwnych kompozycji. Świetnie nadaje się także do skalniaków czy też do małych, przydomowych ogrodów. Ze względu na swoją barwę, stanowi wspaniałe urozmaicenie wśród krzewów o barwie mocno czerwonej, np. Berberys Admiration lub Kiścień Zeblid.

Krzew ten szczególnie zalecany jest do ogrodów skalnych, a także ogrodów umiejscowionych na skarpach i wrzosowiskach.

30 Przedmioty
Komentarze (0)