Świerk biały, Picea glauca Daisy White C2
search
  • Świerk biały, Picea glauca Daisy White C2
  • Świerk biały, Picea glauca Daisy White C2

Świerk biały, Picea glauca Daisy White C2

29,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

a odmiana świerka, to miniatura niezwykle popularnej odmiany świerka białego - Conica i bardzo przypomina ją właśnie pod względem stożkowatego pokroju. Krzew ten charakteryzuje się powolnym tempem wzrostu.  Posiada sztywne pędy i krótkie igły. Pierwszy przyrost, występujący wiosną ma kolor żółto biały, natomiast przyrost późniejszy, w lecie - kolor jasno zielony.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Świerk biały Daisy White stożkowy niski krzew iglasty

Ta odmiana świerka, to miniatura niezwykle popularnej odmiany świerka białego - Conica i bardzo przypomina ją właśnie pod względem stożkowatego pokroju. Krzew ten charakteryzuje się powolnym tempem wzrostu. 

Posiada sztywne pędy i krótkie igły. Pierwszy przyrost, występujący wiosną ma kolor żółto biały, natomiast przyrost późniejszy, w lecie - kolor jasno zielony. W pełnym słońcu białe igły często bywają przypalane, najlepiej rośnie w miejscu z rozproszonym światłem.

 

Jakie wymagania ma Świerk biały Daisy White ?

Krzew wykazuje przeciętne wymagania glebowe i wilgotnościowe, co sprawia, że jest dosyć łatwy w uprawie. 

Odmiana ta bywa chętnie atakowana przez przędziorka sosnowca, co tak naprawdę może wskazywać na jedyną, ewentualną trudność w uprawie. Stosuj opryski owadobójcze prewencyjnie na przełomie kwietnia i maja.

Najlepiej wzrasta i rozwija się w miejscach słonecznych ale z rozproszonym światłem oraz w półcieniu. Bardzo dobrze znosi niskie temperatury otoczenia, jest mrozoodporny. Po koło 10 latach wzrastania, osiąga wysokość około 0,8 m.

Sadzonka w doniczce C2 wysokość ok. 20 - 30 cm.

  • przeciętne
  • gleba gliniasto - piaszczysta i próchniczna
  • najlepiej lekko kwaśna
  • stanowiska lekko słoneczne oraz półcień

Nawożenie i pielęgnacja Świerka białego Daisy White

W uprawie Świerków miniaturowych dobrze zastosować nawożenie, pozytywnie wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia krzewy i powoduje piękne wybarwienie igieł. 

Nawożenia Świerków tak jak każdego krzewu ozdobnego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni. 

Najlepiej stosować nawozy przeznaczone do iglaków/thuj. Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu Świerków - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy Świerki białego Daisy White należy obcinać?

Świerki tej odmiany rośnie bardzo wolno dlatego nie trzeba i nie powinno się go ciąć. Rozrastają się powoli i tworzy zwarty krzew o dość równomiernym kształcie.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Świerka pospolitego z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszych latach po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h.

Gdzie posadzić Świerka białego Daisy White ?

Świerk Daisy White to bardzo popularny iglak, chętnie sadzony w ogrodach i donicach. Posadzony pomiędzy kamieniami i niewielkimi głazami ciekawie je wypełnia. Ze względu na niewielkie rozmiary jest doskonałym iglakiem na wrzosowiska i ogrody skalne.

Odmiana ta jest szczególnie polecana do małych ogrodów przydomowych i ogrodów japońskich.

Bardzo atrakcyjnie prezentuje się posadzony w grupie po kilka sztuk oraz z niskimi trawami ozdobnymi np. Rozplenica Hameln, Turzyca Everest oraz Imperata cylindryczna Red Baron.

Doskonała odmiana do doniczek i nasadzeń przy tarasie oraz wzdłuż chodnika. Nadaje się również jako krzew uprawiany na cmentarzach. Idealnie pasuje również do ogrodów skalnych oraz ogrodów japońskich.

Bardzo często wykorzystywany jako mini drzewko bożonarodzeniowe w ozdobnej osłonce.

E029-55765
30 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)