Mięta cytrynowa Mentha Hillary's Sweet Lemon C1
search
  • Mięta cytrynowa Mentha Hillary's Sweet Lemon C1

Mięta cytrynowa Mentha Hillary's Sweet Lemon C1

13,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Hillary's Sweet Lemon to wieloletnia odmiana mięty o cytrynowym aromacie. Wykorzystywana w kuchni jaki i medycynie. Dorasta do 40cm wysokości, kwitnie latem. Idealna na balkony i do ogrodu.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Mięta okrągłolistna Hillary's Sweet Lemon - cytrynowa mięta

Mięta to chyba jedna z najpopularniejszych znanych ziół wykorzystywanych w medycynie jaki i w kuchni. Często można spotkać miętę w ogrodach ze względu na jej szerokie zastosowanie jaki i łatwość w uprawie.

Powstało wiele odmian mięt o wyróżniającym się smaku i zapachu więc możemy stworzyć aromatyczny, miętowy zakątek. Niewątpliwie ciekawą propozycją jest mięta Hillary’s Sweet Lemon o orzeźwiającym intensywnie cytrynowym aromacie. Roślina o rozgałęzionych łodygach, pokryta gęsto ciemnozielonymi liśćmi, które wydzielają olejki eteryczne po ich potarciu. . Mięta ta wyróżnia się przyjemnym słodkim aromatem cytryn z wyczuwalną miętową nutą, pozbawiona jest goryczki.

Mięta to nie tylko cenna roślina zielarska ale w ogrodzie może pełnić funkcję dekoracyjną. Mięta latem zawiązuje fioletowe kwiaty, które pięknie kontrastują z zielonym tłem liści. 

Mięta w ogrodzie - jakie ma wymagania i jak sadzić 

  • stanowisko słoneczne, półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodowa

Mięta nie jest rośliną trudną w uprawie, przy odpowiednich warunkach będzie bardzo dobrze rosnąć. Dobrze czuje się w miejsca słonecznych jak i lekkim cieniu. Nie jest wybredna co do podłoża, poradzi sobie w przeciętnej glebie, lubi ziemię mineralne dlatego wiosną proponujemy zastosować biohumus. 

Mięta preferuje lekko wilgotne ziemię, dla zatrzymania wilgoci można wyściółkować miętę. Mięta jest w stanie przetrwać krótkotrwała suszę, jednak pamiętajmy o podlewaniu świeżo posadzonych sadzonek. 

Przy sadzeniu mięty do gruntu miejmy na uwadze jej szybki rozrost. Aby ograniczyć nadmierne rozmnażanie się roślin zalecamy sadzić ją w pojemnikach bez dna. 

Czy mięta cytrynowa jest wieloletnia i mrozoodporna?

Mięta zaliczana jest do roślin wieloletnich, bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie. Nie wymaga okrycia na zimę. Miętę przed zimą oczyszczamy z pozostałości, roślina zimuje w bryle korzeniowej a wiosna ukazują się nowe pachnące liście.

Mięta cytrynowa - świeże zioła w Twoim ogrodzie

Obecnie dużą popularnością cieszą się ziołowe ogrody przydomowe. Łącząc aromatyczne odmiany mięt z innymi ziołami będziemy mieć świeże przyprawy cały sezon. Mięta jest idealna do uprawy pojemnikowej dlatego nawet jeśli nie mamy ogrodu to możemy cieszyć się świeżymi ziołami w doniczce.

Oczywiście mięta może być sadzona w kompozycjach kwiatowych, sprawdza się również jako roślina do szybkiego wypełnienia pustych przestrzeni w ogrodzie. 

Wysyłka sadzonek ziół 

Nasz sklep Ogrodowa Galeria to miejsce gdzie znajdziecie Państwo wieloletnie gatunki roślin do ogrodu.

Mięta cytrynowa sprzedawana jest w doniczkach o pojemności 1 lita - C1, wybieramy zawsze zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. 

Nasze paczki pakujemy starannie i odpowiednio zabezpieczamy aby zamówione rośliny dotarły w jak najlepszej kondycji. 

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawionych zdjęć, wynika to ze zmiennego wyglądu roślin w ciągu sezonu

47BA-6212B_20220126133131
21 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)