Mięta pieprzowa, Mentha piperita CHOCOLATE  C2
search
  • Mięta pieprzowa, Mentha piperita CHOCOLATE  C2
  • Mięta pieprzowa, Mentha piperita CHOCOLATE  C2

Mięta pieprzowa, Mentha piperita CHOCOLATE C2

13,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Chocolate - czekoladowa mięta! Ceniona odmiana mięty pieprzowej o brązowo-zielonych liściach i liliowo-białych kwiatach. Zachwyca smakiem miętowych, czekoladowych pastylek

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Mięta pieprzowa Chocolate - zioła w ogrodzie

Mięta pieprzowa to bezapelacyjnie jedno z najpopularniejszych ziół w ogrodach, wykorzystywana w kuchni i medycynie. Mięta znana jest z zielonych liści i pędów o charakterystycznym orzeźwiającym smaku i zapachu. Występuje wiele odmian mięty pieprzowej, choć z pozoru podobne do siebie pośród nich możemy znaleźć prawdziwe perełki. 

Mięta pieprzowa Chocolate to wyjątkowo dekoracyjna odmiana o niepowtarzalnym aromacie i wyglądzie. Charakteryzuje się wyprostowanymi, czerwono-purpurowymi łodygami. Owalne, brązowo-zielone liście z ząbkowaniem wydzielają czekoladowo-miętowy aromat. Odmiana dorasta do 40cm wysokości

Chocolate to wieloletnia bylina, o dekoracyjnych liściach jak i kwiatach. Od czerwca do sierpnia na końcach pędów wyrastają biało-liliowe kwiaty, które pięknie kontrastują z ciemnym tłem liści mięty. 

Jakie wymagania ma mięta pieprzowa? 

  • stanowisko słoneczne, półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • umiarkowane podlewanie

Mięta pieprzowa to bylina, która bardzo dobrze sprawdzi się w półcieniu lub w miejscach słonecznych. Poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej lub z większą zawartością gliny. 

Mięta pieprzowa - sadzenie, pielęgnacja, zimowanie

Mięta pieprzowa to roślina o szybkim tempie wzrostu, która rozrasta się za pomocą podziemnych rozłogów. Dlatego dobrze jest posadzić miętę do gruntu w pojemniku bez dna, w ten sposób niekontrolowany rozrost rośliny. 

Aby zapewnić odpowiednią ilość składników mineralnych warto wiosną wykonać nawożenie rośliny, możemy wykorzystać biohumus.

Na jesień, po pierwszych przymrozkach czyścimy bylinę z części nadziemnej, przycinamy nisko na ziemią. Mięta wykazuje bardzo dużą odporność na niskie temperatury i nie wymaga okrycia na zimę

Wysyłka roślin - Mięta pieprzowa Chocolate

Internetowy Sklep Ogrodowa Galeria oferuje szeroki wybór bylin innych roślin ozdobnych do ogrodu. Jako producenci roślin oferujemy sadzonki w dobrych cenach.

Sadzonki mięty pieprzowej wysyłamy w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2, gwarantujemy zdrowe, gęste i ukorzenione rośliny. 

Rośliny w ciągu sezonu zmieniają swój wygląd, dlatego mogą różnić się od przedstawionych zdjęć. Byliny to rośliny zimujące w bryle korzeniowej, późną jesienią pozbawione są części nadziemnej jest to przygotowanie do zimowania aby na wiosnę mogły wypuścić nowe pędy z ziemi.

Mięta pieprzowa Chocolate - zioło do ogrodu i na balkon

Zioła coraz częściej można spotkać w naszych przydomowych ogródkach nie tylko na warzywniakach ale również jako dekoracja kwitnących rabat. Bardzo dobrze komponują się z innymi bylinami kwitnącymi. 

Mięta Chocolate to obowiązkowa pozycja w ziołowym ogródku, wspólnie z innymi ziołami stworzy aromatyczny zakątek. Odmiana o słodko-orzeźwiającym smaku znajdzie zastosowanie w kuchni, nadaje się do deserów, napojów zarówno do letniej lemoniady jaki i rozgrzewającej gorącej czekolady. 

Mięta pieprzowa bardzo dobrze nadaje się do uprawy pojemnikowej. Dzięki temu przez cały sezon możemy mieć pod ręką na balkonie czy tarasie świeże listki mięty. 

Zbiór mięty odbywa się od czerwca do sierpnia. Przed kwitnieniem obrywa się liście - można także zrywać całą roślinę. Najczęściej się ją suszy, choć można także zamrażać, a nawet konserwować w oleju lub occie. 

47BA-6212B_20220905124437
29 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)