Barwinek większy, Vinca Major, C1
search
  • Barwinek większy, Vinca Major, C1

Barwinek większy, Vinca Major, C1

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Barwinek większy to zimozielona roślina okrywowa o dużych niebieskich kwiatach. Barwinek bardzo dobrze sprawdza się do wypełniania przestrzeni między drzewami. Roślina mrozoodporna i łatwa w uprawie.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Barwinek większy - zadarniająca roślina

Barwinek większy to zimozielona, wieloletnia roślina okrywowa, zaliczana do gatunku niskich krzewinek. Barwinek bardzo często jest wykorzystywany do nasadzeń w przydomowych ogrodach oraz przestrzeni miejskiej. 

Barwinek większy tworzy dwa rodzaje pędów, dłuższe to pędy wegetatywne które z łatwością ukorzeniają się w ziemi ich przyrost następuje latem. Natomiast drugi rodzaj to pędy kwiatowe, znacznie krótsze, wytwarzają one niebieskie kwiaty barwinka.

Barwinek tworzy gęste dywany zimozielonych liści, które wiosną dodatkowo zdobią kwiaty. Roślina szybko się rozrasta i wypełnia puste przestrzenie w problematycznych, zacienionych miejscach ogrodu.

Barwinek - wymagania i uprawa

  • stanowisko półcieniste lub cieniste
  • gleba próchnicza, przeciętna
  • podłoże umiarkowanie wilgotne

Barwinek jest to roślina, która nie ma wielu wymagań. Preferuje stanowiska cieniste. Doskonale sprawdzi się na problematyczne rabaty zlokalizowane w miejscu, gdzie przez większą część dnia nie docierają promienie słoneczne. Poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej. Barwnikowi odpowiada zarówno odczyn zasadowy jaki i kwaśny.

Barwinek - zimowanie i odporność

Barwinek jest bardzo odporny na czynniki zewnętrzne - zanieczyszczenia miejskie oraz niską temperaturę.

Jest rośliną w pełni mrozoodporną i zimozieloną, jednak w przypadku bezśnieżnych i wietrznych zim może gubić liście, ale na wiosnę bardzo szybko się regeneruje. Jeśli wybierzemy dla barwinka miejsce zaciszne i osłonięte od silnego nasłonecznienia to zachowa liście.

Barwinek większy - pielęgnacja

Barwinek to roślina, która nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. W zupełności wystarczy dawka nawozu wieloskładnikowego w sezonie. Barwinek nie wymaga regularnego cięcia. Jeśli chcemy możemy go przyciąć wczesną wiosną, usuwając uszkodzone pędy.

Jakie rośliny wysyłamy?

W sklepie internetowym Ogrodowa Galeria  mamy szeroki wybór roślin do ogrodu. Sadzonki barwinka w doniczkach C1 o pojemności 1l. Sprzedawane przez nas sadzonki to zawsze gwarancja zdrowych, gęstych i dobrze ukorzenionych roślin. 

Pamiętajmy że rośliny w ciągu sezonu zmieniają swój wygląd, dlatego otrzymane sadzonki mogą się różnić od przedstawionych zdjęć.

Nasze paczki, starannie i sumiennie zabezpieczamy na czas transportu, aby dotarły do Państwa w nienaruszonym stanie. Wysyłkę prowadzimy na terenie całej Polski, od poniedziałku do czwartku, najczęściej rośliny wysyłamy w ciągu 24 godzin

Barwinek - zadarniająca roślina w ogrodzie

Barwinek o zimozielonych liściach jest wykorzystywany jako roślina okrywowa, wypełnia przestrzenie między innymi roślinami. To alternatywa dla zwykłych trawników w miejscach zacienionych. 

Barwinek to wyjątkowo odporna roślina na zanieczyszczenia środowiska, dlatego bardzo często możemy go spotkać w projektach nasadzeń zieleni miejskiej. Sadzony jest w parkach czy miejskich ogrodach.

Bez obaw barwinek może być sadzony w doniczkach jako uzupełnienie kompozycji. Bardzo ładnie wygląda w pobliżu strumyków czy wodnych kaskad, może być użyty to obsadzenia zacienionych skarp,

561A-4138D
5 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)