• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Barwinek pospolity, Vinca minor Argenteovariegata C1
search
  • Barwinek pospolity, Vinca minor Argenteovariegata C1

Barwinek pospolity, Vinca minor Argenteovariegata C1

12,90 zł
Brutto

Barwinek pospolity Argenteovariegata to dekoracyjna, niska krzewinka do ogrodu. Odmiana o zimozielonych liściach z kremowym marginesem. Barwinek pospolity to okrywowa roślina kwitnąca, od wiosny pojawiają się niebieskie kwiaty.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Barwinek pospolity Argenteovariegata - niska krzewinka 

Barwinek pospolity Argenteovariegata to dekoracyjna, krzewinka o zimozielonych liściach. Jajowate, skórzaste liście gęsto pokrywają nisko ścielące się po ziemi pędy. Barwinek kwitnie bardzo obficie, od wiosny pojawiają się niebieskie, pięciopłatkowe kwiaty,  

Barwinek to wieloletnia roślina, która tworzy kolorowe dywany i wypełnia puste przestrzenie w zacienionych miejscach. Jest to bardzo dobra propozycja do szybkiego zagospodarowania wolnej przestrzeni, rozrasta się na szerokość 1 m przy czym osiąga niewielką wysokość ok 15-20cm

Argenteovariegata to urocza odmiana barwinka tworząca gęste kępy pełzające po ziemi. Barwinek o lśniących zielonych liściach z kremowo-białym marginesem na tle których pojawiają się fioletowe kwiaty. Barwinek to roślina która w ogrodzie może pełnić funkcję zadarniającą i dekoracyjną. 

Barwinek pospolity - sprawdź co lubi

  • stanowisko zacienione, półcieniste

  • gleba przeciętna ogrodowa

Barwinek pospolity to jest zaliczany do roślin cieniolubnych o małych wymaganiach. W porównaniu do innych roślin bardzo dobrze czuje się w miejscach zacienionych o ograniczonym dostępie do światła. Nie jest wymagający do podłoża, wystarczająca będzie przeciętna gleba ogrodowa.

Barwinek pospolity - pielęgnacja i cięcie

Barwinek nie  wymaga od nas wiele czasu na pielęgnację. Dla poprawy ogólnej kondycji rośliny, dobrze jest stosować wieloskładnikowy nawóz. Kwitnienie barwinka będzie intensywniejsze a jego liście nabiorą żywego odcieniu zieleni.

Przy pielęgnacji barwinka nie musimy się martwić o jego regularne cięcie, w zasadzie barwinek tego nie wymaga. Jednak po zimie możemy usunąć uszkodzone pędy. Barwinek bardzo szybko się regeneruje

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki barwinka z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra- C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, wynika to z różnego czasu wegetacji rośliny.

Barwinek pospolity - gdzie znajdziemy dla niego miejsce w ogrodzie

Barwinek pospolity to jedna z najpiękniejszych roślin zadarniających.  Dlatego bardzo często wykorzystywany jest do wypełniania przestrzeni między krzewami czy drzewami.

Posadzony w większej grupie tworzy zwarty dywan z zimozielonych liści dodatkowo zdobiony pojawiającymi się kwiatami.

Barwinek świetnie nadaje się obsadzania skarp, przestrzeni między kamieniami. Można go sadzić jako obwódki rabat, wzdłuż ścieżek.

Wijące się pędy barwinka urozmaicą niejedną kompozycję bylinową, dodatkowo zabezpieczą przed wyrastaniem chwastów.

Barwinka można wykorzystać do dekoracji tarasu czy balkonu, jego pędy pokryte liśćmi i kwiatami będą zwisać z donic czy pojemników ozdobnych.

576E-30033

Zobacz także

Komentarze (0)