• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Rojnik Sempervivum REINHARD C1,5
search
  • Rojnik Sempervivum REINHARD C1,5
  • Rojnik Sempervivum REINHARD C1,5

Rojnik Sempervivum REINHARD C1,5

12,90 zł
Brutto

Rojnik Reinhard wieloletnia bylina, tworząca zielone rozety. Dorasta do 8cm średnicy. Roślina mało wymagająca, odporna na suszę i mróz. Rojniki nadają się do sadzenia na skalniakach czy w donicach.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Rojnik - roślina do słonecznych ogrodów

Rojnik to wieloletnia bylina dekoracyjna, bardzo często wybierana do słonecznych ogrodów. Roślina łatwa w uprawie, nie sprawia problemów nawet początkującym ogrodnikom. 

Rojniki z grubych, ostro zakończonych liści tworzą rozety. Rozrastają się poprzez rozety boczne tworząc kobierce. 

Naturalnym środowiskiem występowania rojników są górskie tereny Azji i Europy. Na rynku dostępnych jest wiele odmian różniących się kolorem i rozmiarem.

Rojnik Reinhard - zielona odmiana

Fantastyczna odmiana rojnika o soczysto zielonych liściach z brązowo-czarnymi końcówkami. Zielone rozety Reinhard świetnie komponują się z innymi kolorowymi odmianami rojnikow. 

Rojnik Reinhard, kwitnie podobnie jak inne odmiany. W lipcu wypuszcza gruby pęd, na końcu którego są drobne, różowe kwiaty. 

Jakie wymagania ma rojnik? 

  • preferuje stanowiska nasłonecznione,
  • lubi glebę suchą, przepuszczalną
  • nie lubi nadmiaru wody

Rojnik to  wieloletnia roślina, która poradzi sobie w trudnych warunkach. Bezpośrednie, prażące słońce to idealne miejsce dla rojników. Nie są również wymagające co do gleby, poradzą sobie w suchym podłożu. 

Rojnik - pielęgnacja i zimowanie

Rojnik po łacinie Sempervivum oznacza wiecznie żywy jest to określenie, które odzwierciedla wytrzymałość tych bylin. Rojniki nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. 

Rojnik jest rośliną, która bardzo dobrze znosi suszę, wodę magazynuje w mięsistych liściach. Jest również odporny na mróz, na jesień zwija rozety do środka, tworząc kulki i tak zimują.

Byliny te są odporne na choroby i szkodniki

Jakie rośliny wysyłamy? 

Sadzonki rojnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra- C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, wynika to z różnego czasu wegetacji rośliny. 

Zielony rojnik - roślina na skalniak

Rojnik to bardzo dobry wybór jako roślina na skalniak, panujące tam warunki są dla niego sprzyjające. Można być wykorzystany do odsadzenia skarp, ponieważ woda będzie spływać w dół i nie będzie zalewany.

Rojniki bardzo dobrze wyglądają sadzone w większych grupach, można łączyć inne odmiany tych skalnych bylin. Zielone rozety Reinhard nadadzą spójności kolorowym kompozycjom. 

Dobrym towarzystwem dla rojników będą np. rozchodniki, floksy szydlaste, macierzanki. Rojniki nadają się do uzupełniania kompozycji w donicach na słonecznych tarasach.

8B39-793E5

Zobacz także

Komentarze (0)