14 dni na zwrot Darmowa dostawa od 399 zł sklep@ogrodowagaleria.pl (+ 48) 537 540 537

Spis treści:

 1. Krzewy iglaste
 2. Iglaki o srebrnych igłach
 3. Iglaki w kolorze zielonym
 4. Iglaki w kolorze żółtym
 5. Iglaki o pstrych igłach
 6. Iglaki płożące i iglaki rozłożyste
 7. Iglaki miniaturowe i iglaki kuliste
 8. Iglaki na żywopłot i szczepione nisko
 9. Iglaki szczepione na pniu
 10. Iglaki na balkon i iglaki w donicach

Krzewy iglaste

Krzewy iglaste są równie często wybierane podczas urządzania ogrodu jak krzewy liściaste. Charakterystyczną cechą krzewów iglastych są liczne pędy w kształcie igieł, najczęściej w odcieniach koloru zielonego, ale w zależności od gatunku występują również w kolorze żółtym i srebrnym. Krzewy iglaste ze względu na swoje zróżnicowanie dają wiele możliwości. Świetnie wyglądają pojedynczo posadzone w ogrodzie oraz mogą stanowić piękne tło dla innych, mniejszych roślin ozdobnych. Doskonale nadają się na formowanie żywopłotu, są podatne na cięcia, to również dobry sposób, by stworzyć zasłonę przed ciekawskimi sąsiadami. Wiele gatunków idealnie nadaje się do formowania przeróżnych kształtów. Krzewy iglaste charakteryzują się tym, że są zielone przez cały czas, nawet podczas okresu zimowego, dlatego stanowią świetną formę ozdobną wokół domu przez cały rok.  

Iglaki o srebrnych igłach 

Krzewy iglaste w kolorze srebrnym świetnie prezentują się na tle innych roślin, a ich charakterystyczną cechą są igły w odcieniach niebieskiego i srebrnego. Ten rodzaj krzewów jest bardzo łatwo dostępny w sklepach ogrodniczych i szkółkach roślin, ze względu na duże zainteresowanie wśród osób urządzających ogród. Krzewy iglaste doskonale sprawdzą się nie tylko w ogrodzie, ale też jako ozdoba obok domu. W okresie zimowym krzewy przyozdobione w świąteczne ozdoby sprawiają, że przestrzeń wokół domu wygląda przytulnie, a jednocześnie elegancko. Swój charakterystyczny kolor zawdzięczają grubej warstwie wosku, który pokrywa zielone igły. Stanowi on formę ochrony przed parowaniem wody z łusek, dzięki czemu zapewnia roślinie byt w okresie silnych mrozów oraz ostrych upałów. Srebrne iglaki wymagają stanowisk nasłonecznionych, ponieważ w cieniu będą tracić swój charakterystyczny kolor przybierając barwę zieleni. Większość gatunków krzewów o srebrnych igłach potrzebuje żyznej gleby oraz odpowiedniego nawodnienia. 

Iglaki w kolorze zielonym 

Zielone iglaki znajdą swoje zastosowanie w ogrodzie o każdym rodzaju, a także samotnie posadzone obok domu. Stanowią dekoracyjną formę same w sobie oraz tło dla innych krzewów i kwiatów ozdobnych. Są mrozoodporne, mało wymagające, bardzo łatwe w uprawie - nie potrzebują specjalnej pielęgnacji. Ich ogromną zaletą jest to, że są zimozielone, dlatego dekorują nasz ogród również w okresie zimowym. Świetnie wyglądają przyprószone białym puchem śnieżnym. Krzewy iglaste w kolorze zielonym są podatne na cięcia, dlatego możemy formować je na żywopłot lub inne dowolne kształty. Większość odmian iglaków w kolorze zielonym jest cieniolubne, wymagają żyznej, wilgotnej gleby. Wiele odmian tego gatunku posadzone samotnie potrafi osiągać wzrost nawet do kilku metrów wysokości.  

Iglaki w kolorze żółtym

Krzewy iglaste o igłach w odcieniach żółtego świetnie komponują się w ogrodzie między krzewami o igłach zielonych oraz niebieskich. Ten rodzaj krzewów wygląda na muśnięty promieniami słońca nawet w pochmurne dni, z tego też względu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Iglaki o żółtym zabarwieniu powstają w wyniku hodowli. Wymagają stanowisk lekko nasłonecznionych - w cieniu tracą swoją barwę i przybierają odcień zielony. Najlepiej czują się lekko osłonięte wyższymi krzewami chroniącymi przed mocnym promieniowaniem słonecznym, które może uszkodzić nowo wyrośnięte pędy. Iglaki w kolorze żółtym swoją najbardziej intensywną barwę przybierają w okresie wiosennym, kiedy wypuszczają nowe pędy. 

Iglaki o pstrych igłach 

Krzewy iglaste o igłach w pstrych kolorach świetnie komponują się na tle zielonych krzewów i stanowią formę dekoracji każdego ogrodu, również w okresie zimowym. Iglaki o pstrych igłach występują w barwach zielono - żółtych oraz zielono - białych. Krzewy iglaste są zimozielone, podatne na cięcia, można z nich uformować wiele kształtów, łatwe w uprawie - nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Atrakcyjną cechą krzewów iglastych są szyszki, które w okresie letnim i jesiennym dodają charakteru i dodatkowych barw. Krzewy iglaste o pstrych igłach najlepiej czują się na stanowiskach średnio nasłonecznionych, posadzone między innymi krzewami, które będą osłaniać pędy w żółtych oraz białych kolorach przed działaniem promieni słonecznych. Wymagają gleby żyznej, dobrze nawodnionej. Iglaki o kolorowych igłach najlepiej sprawdzą się w kompozycji z zielonymi krzewami. W połączeniu z innymi kolorowymi krzewami mogą stworzyć wrażenie niechcianego bałaganu. 

Iglaki płożące i iglaki rozłożyste

Krzewy iglaste płożące to gatunek roślin sprawiający wrażenie pełzającego krzewu oraz żywego dywanu. Liczne gałązki w połączeniu z ziemią potrafią się ukorzenić. Świetnie sprawdzą się do ogrodu oraz posadzone przed domem, jednak najlepiej czują się na skarpach, ogrodach skalnych i rabatach. To gatunek roślin okrywowych, doskonale nadają się do okrywania innych roślin. Iglaki płożące swoje zastosowanie znajdą o każdej porze roku - idealnie sprawdzą się wśród kolorowych kwiatów, jak i w okresie zimowym przyprószone śniegiem. Są bardzo łatwe w uprawie - nie wymagają praktycznie żadnej pielęgnacji. Ze względu na szerokie rozrastanie - krzewy płożące należy odpowiednio regularnie przycinać. Najlepiej znoszą cięcie w okresie wiosennym, od kwietnia do czerwca. 

Iglaki rozłożyste podobnie jak krzewy iglaste płożące stanowią formę dekoracyjną w każdym ogrodzie. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji, jedynie należy je regularnie przycinać ze względu na szerokie pole rozrostu. Rosną w każdej glebie ogrodowej, są mrozoodporne i zimozielone. Doskonale wyglądają w okresie zimowym przyprószone białym puchem. Świetnie komponują się na tle kolorowych kwiatów i innych roślin. 

Iglaki miniaturowe i iglaki kuliste

Krzewy iglaste o niewielkich rozmiarach stanowią formę dekoracyjną każdego ogrodu, a także świetnie sprawdzą się na balkon i taras. Iglaki miniaturowe to doskonała alternatywa dla wysokich krzewów, idealnie sprawdzą się w ogrodzie o niewielkich rozmiarach. Występują w wielu kształtach i kolorach, zajmują niewielką przestrzeń i pięknie wyglądają przez cały rok. Sprzedawane są w plastikowych pojemnikach. Świetnie czują się w miejscach nasłonecznionych, jednak w upalne dni warto zapewnić im nieco cienia z uwagi na delikatne, zielone igły. Preferują lekko wilgotną glebę oraz wymagają odpowiedniego nawożenia. Krzewy przesuszone często atakowane są przez szkodniki, m.in. mszyce. W celu zwalczenia nieproszonych gości, roślinę należy spryskać specjalnym preparatem do ochrony roślin. 

Iglaki kuliste podobnie jak krzewy miniaturowe swoje zastosowanie znajdą szczególnie w ogrodach o niewielkich rozmiarach oraz na balkonach i tarasach. Dobrze czują się posadzone w donicach. Ze względu na różnorodność kształtów, barw i rozmiarów krzewy kuliste sprawiają, że ogród nabiera nowego charakteru. Krzewy posadzone w donicach należy regularnie podlewać oraz nawozić. Ze względu na ich niewielki wzrost, doskonale będą wyglądać na tarasie i balkonie. 

Iglaki na żywopłot i szczepione nisko 

Krzewy iglaste na żywopłot są jednymi z najczęściej wybieranych roślin iglastych. Żywopłot, jak sama nazwa wskazuje to naturalna forma ogrodzenia, świetnie komponuje się z innymi krzewami w ogrodzie oraz stanowi tło dla kolorowych kwiatów i roślin. Wiele odmian iglaków na żywopłot jest odpornych na mróz, dlatego świetnie sprawdzą się przez cały rok, także zimą. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji, jednak należy pamiętać o odpowiednim przycinaniu. Iglaki na żywopłot są odporne na cięcia, dlatego można z nich uformować wiele kształtów. 

Iglaki szczepione nisko cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na piękny wygląd oraz są zimozielone, dzięki czemu doskonale wyglądają w ogrodzie również zimą. Krzewy iglaste szczepione nisko doskonale sprawdzą się zarówno w dużych ogrodach na tle wysokich krzewów, ale także w ogrodach mniejszych rozmiarów. Iglaki nisko szczepione nadają się także do sadzenia w pojemnikach na taras lub balkon. Są łatwe w uprawie, jednak należy zwracać uwagę czy krzewy są odporne na wiatr i mróz. 

Iglaki szczepione na pniu 

Krzewy iglaste szczepione na pniu doskonale sprawdzą się w ogrodzie na tle innych krzewów, ale także na tarasie czy balkonie. Iglak na pniu pełni funkcję dekoracyjną przez cały rok, także w okresie zimowym. Jednak nie wszystkie iglaki są odporne na mróz. Większość iglaków szczepionych na pniu wymaga odpowiedniego okrycia włókniną, w celu ochrony przed intensywnym mrozem oraz wiatrem. Oprócz tego nie wymagają specjalnej pielęgnacji, są odporne na cięcia, dlatego z łatwością możemy uformować koronę krzewu w kształcie kuli. Nie każdy przepada za krzewami kulistymi, dlatego iglaki na pniu występują również w wielu innych kształtach. 

Iglaki na balkon i iglaki w donicach 

Iglaki na balkon to krzewy szczególnie pożądane przez osoby, które nie mają możliwości posiadania własnego ogrodu. Podczas wyboru krzewu na balkon należy zwrócić uwagę na poziom nasłonecznienia. Wiele krzewów lubi stanowiska nasłonecznione, jednak wyróżniamy też takie, które wolą miejsca bardziej zacienione. Na rodzaj nasłonecznienia ma wpływ kolor igieł. Krzewy w kolorze żółtym i jasnozielonym lepiej czują się w miejscach nasłonecznionych, a krzewy ciemnozielone wolą stanowiska w cieniu. Iglaki w donicach nie balkon nie wymagają szczególnej pielęgnacji, należy jednak pamiętać o wyrywaniu chwastów z donic, regularnym przycinaniu oraz odpowiednim nawadnianiu roślin. Krzewy iglaste na balkonie stanowią formę dekoracyjną, jednak iglaki w donicach możemy również umieścić w ogrodzie lub przed domem. Będą doskonale komponować się na tle innych roślin oraz stanowić formę dekoracyjną umieszczone pojedynczo. BEZPIECZNE ZAKUPY
 • Różne formy płatności
 • Bezpieczne przelewy
 • Gwarantowany zwrot pieniędzy
 • Szyfrowane dane i transakcje
 • Kontakt ze sprzedawcą
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl