Miskant chiński, Miscanthus sinensis Kleine Silberspinne C2
search
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Kleine Silberspinne C2

Miskant chiński, Miscanthus sinensis Kleine Silberspinne C2

19,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Odmiana Kleine Silberspinne to trawa dekoracyjna o bardzo wąskich, długich liściach. Charakteryzuje się lekko kulistym pokrojem. Jest łatwa w uprawie i odporna na czynniki miejskie.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Miskant chiński ‘Kleine Silberspinne’ niska wieloletnia trawa ozdobna

Odmiana ‘Kleine Silberspinne’ to trawa dekoracyjna o bardzo wąskich, długich liściach. Charakteryzuje się lekko kulistym pokrojem. Jest łatwa w uprawie i odporna na czynniki miejskie. Jest mniejsza wersją odmiany Silberspinne

Trawa ‘Kleine Silberspinne’ charakteryzuje się lekko kulistym pokrojem, wąskimi liśćmi oraz różowymi wiechami. Wiechy w okresie jesiennym zmieniają swój kolor na srebrzystoszary, a liście zmieniają kolor na pomarańczowo żółty. Trawa swym wzrostem osiąga około 0,7 m wysokości, jest łatwa w uprawie i odporna na zanieczyszczenia miejskie.  Podczas kwitnienia kwiatostany dorastają do 120 - 160 cm.

 

Powiem Ci jak uprawiać Miskant chiński Kleine Silberspinne

Trawy ozdobne są łatwe w uprawie (oprócz pojedynczych gatunków) i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Miskant rośnie w gęstej kępie, która dodatkowo z roku na rok coraz bardziej się zagęszcza. Należy również do traw dość szybko rozrastających się, ale jego zaletą jest fakt, że nie rozrasta się w niekontrolowany sposób. 

Miskant chiński Kleine Silberspinne uprawa

Rośnie w glebie:

wilgotnej i żyznej, 

Preferuje stanowisko:

  • nasłonecznione i lekko zacienione.

Miskant nie wymaga okrycia na zimę, jest rośliną mrozoodporną.

Pamiętaj aby przed zimą związać kępę miskanta w chochoł, możesz zapleść z niego ozdobne warkocze.

 

Miskant chiński przycinanie

 

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście. Miskanta przycinamy około 15 cm nad ziemią.

Jeśli miskant rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta. Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz miskantowi więcej miejsca.

 Wiesz czym najlepiej wiązać trawy?

Trawy ozdobne miskanty chińskie przed zimą zwiąż - najlepiej wykorzystać do tego sznurek z naturalnych włókien - konopny lub sizalowy. 

Naturalne sznurki nie rozwiązują się i nie ześlizgują z kępy trawy. 

Jak szybko rośnie Miskant chiński Kleine Silberspinne?

 

Miskant chiński w sprzyjających warunkach rośnie dość szybko. Potrafi w ciągu roku osiągnąć swoją maksymalną wysokość przypisaną do danej odmiany. Kleine Silberspinne potrafi w ciągu roku osiągnąć 70 cm wysokości samych liści, a gdy kwitnie dorasta do maksymalnie 160 cm. Młode sadzonki w ciągu pierwszego roku od posadzenia nie będą zbyt gęste.

Objętości nabiera z wiekem. Miskant chiński Kleine Silberspinne już w 3 roku od posadzenia nabiera dużej objętości wyjściowej jak dla dorosłego miskanta. Zazwyczaj dorosłe kępy tej trawy maja od 70 do 90 cm średnicy. Tworzy gęstą lekko kulistą kępę, szczególnie pięknie prezentuję się posadzony w grupie po kilka kilkanaście sztuk.

 

Czy Miskant chiński Kleine Silberspinne jest ekspansywny ?

 

Miskant chiński Kleine Silberspinne nie jest trawą ekspansywną. Rozrasta się w gęstą, sporej wielkości kępę ale nie wytwarza trudnych do opanowania korzeni rozłogowych. Możesz uprawiać go w niewielkich donicach i rabatach o ograniczonym miejscu.

Co ile sadzić Miskant chiński Kleine Silberspinne?

Trawa ta jest dość zwartego pokroju, dorosła sadzonka osiąga około 70 cm średnicy dlatego najlepsza rozstawa dla tej odmiany miskanta to około 60 - 70 cm.

Jakie rośliny wysyłamy 

Sadzonki miskanta z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wysyłka już w 24h prosto ze szkółki - podkarpacie. Najbliższa lokalizacja 30km: Rzeszów, Mielec.

Gdzie posadzić Miskanta chińskiego Kleine Silberspinne aby pięknie się prezentował?

Miskant ten jest najczęściej wybierany do ogrodów ze względu na wyjątkowo dekoracyjny wygląd. Pięknie wygląda posadzony w rzędach i grupach. Doskonale komponuje się z hortensjami bukietowymi i rozchodnikami okazałymi, które kwitną jesienią.

Odmiana ta jest odporna na zanieczyszczenia powietrza, dlatego swoje zastosowanie znajdzie również w parkach i ogrodach miejskich. Ta wieloletnia trawa ozdobna znajdzie swoje zastosowanie w ogrodzie, jako wypełnienie rabaty, jako solitera, a także w okolicy oczka wodnego lub zbiornika.

Miskant ten znajdzie swoje zastosowanie w każdym ogrodzie. Możesz posadzić go jako średniej wysokości żywopłot. Z Miskanta chińskiego stworzysz bardzo ładne jasne tło dla roślin o ciemnym kolorze liści i wyrazistych kolorach kwiatów takich jak jeżówka, werbena, ostróżka.

Jeśli chcesz mieć piękną rabatę ozdobną latem i późną jesienią posadź miskanta w otoczeniu rozchodnika okazałego.

077E-829D8
20 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)